A Stoke megfosztotta álmaitól az Arsenalt

Meglepetésre 3-1-es vereséget szenvedett az Arsenal a Stoke City otthonában a Premier League 36. fordulójában, és ezzel szinte biztosan le kell mondania a bajnoki címről.

Ahogy az várható volt, a mérkőzés nagy részében az Arsenal uralta a játékot. Hiába volt azonban a fölény az első félidőben, a gólokat nem az Ágyúsok lőtték.

A 28. percben ugyanis szabadrúgást végezhetett el a Stoke a jobb oldali szögletzászló közeléből, középen pedig Jones robbant be, és a tétovázó védők között a melléről a kapuba pattant a labda. (1-0)

Jones gólöröme a Stoke City-Arsenal mérkőzésen a Premier League-ben 2011 májusában

Hiába próbálta még inkább felpörgetni a játékát a vendégcsapat, a 40. percben Pennant a bal oldalról befelé indult, a tizenhatos közeléből lőtt, és mivel megpattant a labda, Szczesny tehetelen volt, a feje fölött a hálóba vágódott a játékszer. (2-0)

A második játékrészben, is maradt a játék addig kialakult képe, gyors támadásvezetéssel igyekezett gólhelyzeteket kialakítani az Arsenal, a Stoke védelme azonban masszívnak tűnt. A hajrá kezdetén aztán van Persie mégis szépíteni tudott, de mindössze egy perccel később újra végignézte a vendégek védelme, amint Walters egy kipattanó után megszerzi a Stoke harmadik gólját. (3-1)

Vereségével az Arsenal maradt hatpontos hátrányban a Manchester United mögött, és mivel a Chelsea elleni mérkőzés előtt nyolc góllal rosszabb a gólkülönbsége, valószínűleg az utolsó esélyük is elúszott a bajnoki címre.

Premier League, 36. forduló:

Stoke City-Arsenal 3-1 (2-0)
gólszerző: Jones (28.), Pennant (40.), Walters (82.), illetve van Persie (81.)

Korábban játszották:
Wolverhampton Wanderers-West Bromwich Albion 3-1 (2-0)
gólszerző: Fletcher (15., 47.), Guédioura (28.), illetve Odemwingie (54., 11-esből)