La Liga

A Barcelona nyerte a katalán rangadót

Andrés Iniesta és Gerard Piqué góljaival 2-0-ra legyőzte a Barcelona az Espanyolt a spanyol labdarúgó bajnokság 35. fordulójában. A gránátvörös-kékek ezzel visszaállították nyolcpontos előnyüket a Real Madrid előtt, és szerdán a Levante ellen a Blancók keddi mérkőzésének eredményétől függetlenül bebiztosíthatják a bajnoki címet.

Xavi örül a Barcelona-Espanyol bajnoki után 2011 májusában

Szokásos játékát hozta a Barcelona a városi rangadón is, állandóan az Espanyol kapuja előtt tartotta a labdát, és sok lehetőséget dolgozott ki. Az első gólra azonban így is majd' félórát kellett várni. Ekkor Iniesta elé került a labda az ügyetlenkedő védőktől, ő pedig egy ritmusváltással megkerülte őket, és a jobb alsóba lőtt. (1-0)

A félidő hajrájában Villának még volt két lehetősége, de a világ- és Európa-bajnok csatár az utóbbi időben mutatott formájához híven ezúttal sem tudott betalálni.

Nem úgy Piqué, aki a szünet után nem sokkal remekül érkezett egy szögletre, és a rövid oldalról a kapuba csúsztatta a labdát. (2-0)

Ezt követően jutott csak első valódi lehetőségeihez az Espanyol, de Osvaldo és Javi Marquez kísérleteit a védők vagy Valdes rendre hárítani tudták. A 67. percben Villa kissé a bal oldalról lőhetett óriási helyzetben, de nem találta el a kaput, a hajrában pedig a kapu torkából mentettek előle szögletre a védők.

Az eredmény így nem változott, nyert a Barcelona, és ismét nyolc ponttal vezet a Real Madrid előtt. A következő forduló mérkőzéseit kedden és szerdán rendezik, a katalánok pedig bajnoki címet ünnepelhetnek, ha pontot szereznek Levantéban, vagy ha a fővárosiak nem tudnak nyerni a Getafe ellen.

Sevilla-Real Madrid 2-6 (0-3)
gólszerző: Negredo (61., 84.), illetve Ramos (21.), C. Ronaldo (31., 65., 70., 75.), Kaká (42.)

Atlético Madrid-Málaga 0-3 (0-2)
gólszerző: Rondon (29.), Baptista (35.), Maresca (84.)

Athletic Bilbao-Levante 3-2 (1-0)
gólszerző: Toquero (30.), Lopez (48., 11-esből), Llorente (63.), illetve Stuani (77.), Nano (85.)

Getafe-Almería 2-0 (1-0)
gólszerző: Colunga (5.), Rios (53.)

Hércules-Racing Santander 2-3 (2-3)
gólszerző: Aguirre (40.), Gomes (43.), illetve Dos Santos (14., 41.), Henrique (45.)
piros lap: Valdez (61., Hércules)

Sporting Gijón-Deportivo La Coruna 2-2 (1-2)
gólszerző: Ayoze (35., 11-esből), Barral (90., 11-esből), illetve Adrian (9., 40.)

FC Valencia-Real Sociedad 3-0 (3-0)
gólszerző: Soldado (17., 37.), Jonas (25.)