La Liga

Vadócz nélkül győzte le az Osasuna a Valenciát

A Vadócz Krisztiánt sérülés miatt nélkülöző Osasuna rendkívül fontos győzelmet aratott a spanyol bajnokság 34. fordulójában: a pamplonai csapat hazai pályán győzte le a bronzvárományos, de ezen az estén gyengén teljesítő Valenciát. Vadóczék ezzel elmozdultak a kiesőzónából, és a 16. helyre jöttek fel.

Primera División, 34. forduló:
Osasuna-Valencia 1-0 (0-0)
Gólszerző:Cejudo (59.)

Vadócz Krisztián várhatóan a Valencia ellen is a kezdőcsapat tagja lett volna a pamplonaiaknál, sajnos a középpályás az Osasuna szombati edzésén megsérült.

Kevés gólveszélyes helyzetet hozott az első félidő, egyik csapat sem tudott igazán ellenfele fölé kerekedni, 0-0-val vonultak szünetre a felek. Az Osasuna aztán az 59. percben megszerezte a vezetést, a gólhoz szerencse is kellett: Cejudo 19 méterről, kissé jobbról lőtt kapura, a labda irányt változtatott Stankeviciuson, Guaita nem tudott hárítani (1-0).

Unai Emery cserékkel próbált frissíteni harmatosan futballozó együttesén, hiába. A Denevérek fejben talán még nem tették túl magukat a Real Madridtól múlt szombaton otthonukban elszenvedett súlyos vereségen, és a kiesés ellen küzdő Osasuna ellen is megégtek.

A bravúros győzelemmel José Mendílibar alakulata a kieső 18. helyről a 16. pozícióba lépett előre, és a negyedik Villarrealnak is szívességet tett, a már-már biztos bronzérmes Valencia előnye három pontra csökkent a Sárga Tengeralattjáró előtt.

Villarreal-Getafe 2-1 (0-1)
Gólszerző: Cani (61.), Rossi (75.), illetve Pedro Rios (32.)

Almería-Sevilla 0-1 (0-0)
Gólszerző: Renato (58.)

Levante-Sporting Gijón 0-0

Málaga-Hércules 3-1 (1-1)
Gólszerző: Júlio Baptista (5., 76.), Rondón (73.), illetve Nelson Valdez (4.)

Racing Santander-Mallorca 2-0 (2-0)
Gólszerző: Rosenberg (13.), Bakircioglu (43.)

Szombaton játszották:
Deportivo La Coruna-Atlético Madrid 0-1 (0-0)
Gólszerző: Agüero (80.)
piros lap: Lopo (59., Deportivo)

Real Sociedad-FC Barcelona 2-1 (0-1)
Gólszerző: Ifran (71.), Prieto (83.), illetve Thiago Alcantara (29.)

Real Madrid-Real Zaragoza 2-3 (0-1)
Gólszerző: Ramos (62.), Benzema (85.), illetve Lafita (41.), Gabi (55., 77., előbbit 11-esből)