Két és fél év után győzte le az Arsenal a Manchester Unitedet

2008 novembere után tudott nyerni az Arsenal a Manchester United ellen, az Ágyúsok a Premier League 35. körének rangadóján győzték le riválisukat, Aaron Ramsey góljával. Arsene Wenger együttese a sikerrel hat pontra zárkózott a Vörös Ördögökhöz, de bajnoki aranyuk már elúszott, a a becsületbeli győzelem mellett a Chelsea-nek tettek szívességet, a Kékek jelenleg három ponttal maradnak el a Manchester Unitedtől.

Premier League, 35. forduló:
Arsenal-Manchester United 1-0 (0-0)
London, Emirates Stadion, vezette: Chris Foy.

Arsenal: Szczesny - Sagna, Koscielny, Djourou (Squillaci, 69.), Clichy - Alexandre Song, Wilshere - Walcott (Eboué, 78.), Nasri (Arsavin, 46.), Ramsey - van Persie. Menedzser: Arsene Wenger.
Cserepad: Lehmann, Squillaci, Arsavin, Eboué, Gibbs, Samah, Bendtner.
Manchester United: van der Sar - Fabio, Rio Ferdinand, Vidics, Evra - Pak, Carrick, Anderson (Valencia, 65.), Nani - Rooney, Hernández (Berbatov, 74.). Menedzser: Sir Alex Ferguson.
Cserepad: Kuszczak, Rafael, Smalling, O'Shea, Valencia, Owen (Carrick, 85.), Berbatov.
Gólszerző: Ramsey (56.)
Sárga lap: Song (62.), illetve Rooney (40.), Pak (66.), Fabio (76.)

Az Arsenal utoljára 2008 novemberében, hazai bajnokin tudta megverni a Manchester Unitedet (2-1), az azóta lejátszott hét összecsapásból hatot Sir Alex Ferguson együttese nyert, kétszer az Emiratesben.

Az Ágyúsok vezére, a tavasszal nem épp csúcsformában lévő Cesc Fabregas a mérkőzés előtt megsérült, helyét Aaron Ramsey foglalta el a kezdőcsapatban.

A mérkőzés első helyzete Jack Wilshere nevéhez fűződött: a 3. percben Vidics szabadított fel borzasztóan a partvonalnál, épp a középpályás elá tálalt, aki kapásból, 10 méterről a bal sarok mellé lőtt.

A másik oldalon az 5. percben Nani próbálkozott: távolról jócskán a kapu fölé durrantott. Az Arsenal próbálta rákényszeríteni akaratát a vendégekre, a 7. percben Clichy adott be középre balról, az érkező Walcott Vidiccsel a nyakán, 7 méterről a kapu fölé lőtt.

A 15. percben Patrice Evra az utolsó utáni pillanatban mentett: a bal oldalon Wilshere cselezte át magát a védőkön, érkezett a kapu előtt Walcott, aki elől a francia tolta ki a labdát. A vendégek a 21. percben szerezhettek volna gólt: Fabio egészen az ötösig vitte a Nanitól kapott labdát, Hernándeznek passzolt volna, de a hazai védők tisztáztak. Felszabadult a nyomás alól a United, kiegyenlítetté, de egyúttal a félidő végének közeledtével unalmassá is vált a mérkőzés.

A 32. percben Walcott csavart be középre van Persie-nek, de a holland támadó néhány centivel lemaradt a labdáról, a lassítás alapján mintha Vidics keze is hozzáért volna a labdához, a játékvezető nem fújt sípjába. A 41. percben Rooney beadása szállt el Szczesny kapuja előtt. Az első játékrészt az Arsenal kezdte lendületesebben, több gólhelyzetük is volt, majd a 20. perc környékén magára talált a Manchester, több veszélyes helyzetet teremtettek, de gólt egyik csapat sem tudott szerezni az első 45 percben. Sportszerűségből viszont jelesre vizsgáztak a felek, egyedül Rooney kapott sárga lapot az első felvonásban lökdösődésért.

Szünet után a 49. percben a Manchester kapott jó szögből szabadrúgást: 26 méterről, jobbról tekert kapura Wayne Rooney, a labda veszélyesen csavarodott a jobb felső sarok felé, de Szczesny nagyot nyújtózva kiütötte azt. Veszélyesebben kezdte a második félidőt a vendégegyüttes, az 53. percben Sagna jobb oldali beadása landolt Szczesny kezében, Hernández centikkel maradt le róla. Két perccel később Nani szabadrúgása kerülte el a kaput.

Gólt viszont nem a Ferguson-csapat, hanem Wenger fiai ünnepelhettek: az 56. percben Song szerzett labdát a kezdőkörnél, szöktette van Persie-t a jobb oldalon, aki remekül vette észre az üresen álló Ramseyt, aki kapásból, 14 méterről lőtte ki laposan a jobb alsó sarkot (1-0).

Aaron Ramsey ünnepli gólját Jack Wilshere-rel

A gól után a másik oldalon Vidics előtt adódott lehetőség: a 61. percben a kapu mellé fejelt egy szöglet után. Öt perccel később Evra terült el az Arsenal tizenhatosán belül, tizenegyest reklamált, hiába.

Az Arsenal egyik legjobbja Wojciech Szczesny volt, a lengyel kapus kitűnően védett, a 77. percben Nani ziccerét fogta, a kontrából van Persie az oldalhálót lőtte ki. A holland a 84. percben szabadrúgásból is veszélyeztetett, de pont honfitársa, Van der Sar kezébe helyezett.

A 88. percben a Manchester Unitedet egy jogosnak tűnő tizenegyestől fosztotta meg Foy bíró, Michael Owent Clichy taposta meg a tizenhatoson belül. A Vörös Ördögök akcióból, és a játékvezető döntése alapján tizenegyesből sem tudtak egyenlíteni, így az Arsenal nyert, két és fél év után először riválisa ellen. A sikerrel hat pontra csökkent a két csapat között a különbség a tabellán, de Arsene Wenger fiainak így is édeskevés az esélyük a PL-elsőségre, a becsületbeli győzelem mellett a Chelsea-nek tettek szívességet, a Kékek jelenleg csak három egységgel maradnak el a Unitedtől.

A bajnoki aranyra törő Manchester United szezonbeli negyedik vereségét szenvedte el, jövő vasárnap a Chelsea-t fogadja az Old Traffordon, és az a derbi akár a PL-serlegről is dönthet.