Eredivisie

Dzsudzsák gólt lőtt, nyert a PSV

Dzsudzsák Balázs ismét gólt lőtt a PSV-ben a Heracles elleni bajnokin, amelyet az eindhoveniek 2-0-ra nyertek. A győzelemmel kilábalni látszik Fred Rutten csapata az elmúlt hetek hullámvölgyéből, és életben tartotta bajnoki reményeit.

Eredivisie, 31. forduló:
Heracles-PSV 2-0 (1-0)
Gólszerző: Dzsudzsák Balázs (25.), Berg (90.)

Később: Feyenoord-Willem II 16:30

A magyar szélső nevéhez fűződik a PSV első komoly helyzete: a 18. percben egy szabadrúgásnál mozgott be középre, közelről eltekert lövése kevéssel kerülte le a kapu bal sarkát. Hét perccel később már eltalálta a kaput Dzsudzsák: Lens iramodott meg a jobb oldalon, önzetlenül a középen érkező magyarhoz passzolt, aki a kifutó kapus mellett ahálóba lőtt (0-1).

A mérkőzés iramára nem lehetett panasz az első félidőben, oda-vissza helyzetek sora alakult ki, az eindhoveniek előnyét Lens vagy Bakkal duplázhatta meg, de a Andreas Isakssonnak is résen kellett lennie a Heracles akcióinál. A szünetre 1-0-ás vendégelőnnyel vonultak a csapatok.

A második játékrész elején emberelőnybe került a PSV, Mark Fledderus összeszedte második sárgáját. Az iram viszont az első felvonással szemben kissé leült. A PSV győzelmét Marcus Berg állította be, a 90. percben egy elsőhöz hasonló kontra végén talált be Remko Pasveer kapujába (0-2).

Dzsudzsák Balázs idénybeli 24., a bajnokságot tekintve 16. gólját szerezte. A PSV a győzelemmel pontszámban beérte a De Graafschappal ikszelő Twentét a tabellán, és jobb gólkülönséggel vezeti a pontvadászatot. A harmadik Ajax is nyert, így az amszterdamiak is reménykedhetnek a bajnoki arany megszerzésében.