Atlétika

Megfosztották Eb-aranyától a litván futónőt

A Litván Atlétikai Szövetség kétéves eltiltással sújtotta doppingoláson ért Zivile Balciunaitet, a tavalyi barcelonai Európa-bajnokság maratonfutásának győztesét. A sportolónőnek aranyérmét is vissza kell adnia.

Zivile Balciunaite

Balciunaite Barcelonában a tavalyi év legjobb időeredményével ért célba (2:31:14), és első litván atlétaként nyert aranyérmet maratonfutásban.

"Az IAAF (Nemzetközi Atlétikai Szövetség - a szerk.) szabályzata alapján Zivile Balciunaite két éves eltiltást kapott, és vissza kell adnia Európa-bajnoki aranyérmét is" - jelentette be Eimantas Skrabulis, a litván szövetség elnöke a keddi sajtókonferencián.

A futónőnek az Eb alatt leadott mintájában a megengedettnél nagyobb mennyiségű nemi hormont (tesztoszteront és epitesztoszteront) találtak.