Gálázott a City a Sunderland ellen

5-0-val küldte haza a Manchester City a vendég Sunderlandet a Premier League 31. körének vasárnapi játéknapján. A Cityben Carlos Tévez két hónap után szerzett újra bajnoki gólt, az ötgólos, önbizalomnövelő siker pedig a lehető legjobbkor jött Roberto Mancini együttesének, a Liverpool elleni bajnoki találkozó és a városi rivális United elleni FA-kupa elődöntő előtt. A City emellett megelőzte a címvédő Chelsea-t, és fellépett a tabellán a harmadik helyre.

Premier League, 31. forduló:
Manchester City-Sunderland 5-0 (2-0)
Gólszerző: Adam Johnson (9.), Tévez (15. - tizenegyesből), Silva (63.), Vieira (67.), Yaya Touré (73.)

Korán eldőlni látszott a találkozó, a 9. percben Balotelli passzolt remekül a középen érkező Adam Johnsonhoz, aki 13 méterről a bal alsóba lőtt (1-0). Hat perccel később Bardsley terítette le a tizenhatoson belül Carlos Tévezt, aki értékesítette a megítélt büntetőt (2-0). A Sunderlandet teljesen letaglózta a gyorsan beszedett két gól, esélyük sem volt City mellett.

Az első félidőben már nem született több találat, a másodikban viszont beindult a manchesteri gólgála: a 63. percben De Jong indította a jobb oldalon Tévezt, aki középre passzolt, Balotelli lövése elakadt egy védőben, de épp Silva elé került, aki a kapus mellett a hálóba gurított (3-0). Négy perccel később Silva szöglete Lescott majd az egy perccel korábban beállt Vieira testén is megpattant, utóbbiról éppen a gólvonal mögé (4-0).

David Silva negyedik bajnoki gólját szerezte a Sunderland ellen

Ötödikként Yaya Touré is betalált, egy eladott labdára csapott le (5-0). A Sunderland a második felvonásban az egyre nagyobb hátrány ellenére bátrabban futballozott a kezdéshez képest volt lehetőségük a szépítő gólra, de Robert Green magabiztosan védte a próbálkozásokat.

Élvezetes, gólgazdag mérkőzésen nyert a Manchester City, fontos pillanatban, a kékmezesekre a jövő héten a Liverpool elleni idegenbeli bajnoki mérkőzés, majd a városi rivális United elleni FA-kupa elődöntő vár. Roberto Mancini csapata emellett újabb lépést tett a Bajnokok Ligája-indulást érő helyezés felé, hiszen az Arsenal, a Chelsea, és a Tottenham is ikszelt a fordulóban.

Fulham-Blackpool 3-0 (2-0)
Gólszerző: Zamora (23., 28.), Etuhu (73.)

Szombaton:
Arsenal-Blackburn Rovers 0-0
kiállítva: Nzonzi (76., Blackburn Rovers)

Birmingham City-Bolton Wanderers 2-1 (1-0)
g: Phillips (4.), Gardner (59.), illetve Elmander (71.)

Everton-Aston Villa 2-2 (1-0)
g: Osman (38.), Baines (83., 11-esből), illetve Bent (47., 68.)

Newcastle United-Wolverhampton Wanderers 4-1 (2-0)
g: Nolan (22.), Ameobi (45.), Lövenkrands (50.), Gutierrez (90.), illetve Ebanks-Blake (58.)

Stoke City-Chelsea 1-1 (1-1)
g: Walters (8.), illetve Drogba (33.)

West Bromwich Albion-FC Liverpool 2-1 (0-0)
g: Brunt (62., 89. mindkettőt 11-esből), illetve Skrtel (50.)

Wigan Athletic-Tottenham Hotspur 0-0

West Ham United-Manchester United 2-4 (2-0)
g: Noble (11., 25., mindkettőt 11-esből), illetve Rooney (65., 73., 79., a harmadikat 11-esből), Hernandez (84.)