NBA

Háromszori hosszabbítás kellett a Lakers győzelméhez

• Németh Norbert

Az NBA 144. játéknapján a Chicago Bulls kiütéses győzelmet aratott az Atlanta Hawks vendégeként. A Los Angeles Lakers hazai parketten háromszori hosszabbítás után tudta megszerezni a győzelmet a Phoenix Suns ellen.

Az Atlanta Hawks hazai pályán mindössze 81 szerzett pontra volt képes a Keleti Főcsoport jelenlegi első helyezettje, a Chicago Bulls ellen. A kiütéses, 114-81-re végződő találkozó félidejében már huszonkilenc ponttal elhúztak a "Bikák", akik a mérkőzés végére további négy ponttal tudták növelni a tetemes különbséget. A sikerből Derrick Rose 30, Luol Deng pedig 27 ponttal vette ki a részét. Rajtuk kívül meglepetésre egyetlen chicagói sem tudta átlépni a bűvös 10 pontos határt. A hazaiak legjobbja meglepetésre csereemberük, Jeff Teague volt, aki 19 percet játszott, mely alatt 20 pontot szerzett.

A Rose Garden Arénába kilátogató 20.000 ember parádés győzelem szemtanúja lehetett. A Portland Trail Blazers magabiztos játékkal, 111-76-ra legyőzte a Washingtont, azaz a hazaiak kiváló védekezésüknek köszönhetően 80 dobott pont alatt tartották a vendégeket. A Wizards játékosai nem tudtak méltó ellenfelei lenni a portlandieknek, ugyanis minden negyedben jobbnak bizonyultak a hazaiak, amely a mérkőzés végeredményén meg is látszott. A 111 dobott pontból 72 pontot a kezdő-ötös három tagja jegyzett: Nicolas Batum és LaMarcus Aldridge 22-22 pontot, míg Gerald Wallace 28 pontot szedett össze. A vendégek részéről Jordan Crawford volt képes átlépni a maga 12 szerzett pontjával a 10-es határt.

Kobe Bryant a közönséggel örül a Los Angeles Lakers-Portland Trail Blazers NBA-mérkőzésen 2011 márciusában

A 144. játéknap harmadik mérkőzésén a Los Angeles Lakers szoros mérkőzésen, háromszori hosszabbítást követően 139-137-re legyőzte a Phoenix Suns együttesét. A hazaiak közül a kiváló teljesítményt nyújtó Kobe Bryant 42, Lamar Odom 29, Pau Gasol 24, Ron Artest pedig 19 pontot szerzett. A Suns játékosai közül kiemelendő Channing Frye 32, Marcin Gortat 24 és Steve Nash 19 pontja. Kobe Bryant a maga 42 pontja mellett kilenc asszisztot adott és 12 lepattanót szerzett.

NBA - Alapszakasz, keddi eredmények:

Atlanta Hawks-Chicago Bulls 81-114 (21-31, 22-41, 17-26, 21-16)
Legjobb pontszerző: Derrick Rose (30 pont, Chicago Bulls)

Portland Trail Blazers-Washington Wizards 111-76 (35-29, 27-16, 29-14, 20-17)
Legjobb pontszerző: Gerald Wallace (28 pont, Portland Trail Blazers)

Los Angeles Lakers-Phoenix Suns 137-139 (27-31, 39-29, 29-26, 17-26, 9-9, 9-9, 9-7) háromszori hosszabbítás után
Legjobb pontszerző: Kobe Bryant (42 pont, Los Angeles Lakers)