Női kosárlabda

A Sopron nyerte a Magyar Kupát

Sopron fennállása során harmadik alkalommal hódította el a női kosárlabda Magyar Kupát, miután vasárnap a körmendi döntőben legyőzte a címvédő Pécset.

2011: MKB-Euroleasing Sopron
A két euroligás alakulat sorozatban negyedszer vívta az MK-döntőt, a tavalyi végjátékban egy másfél másodperccel a vége előtt szerzett kosárral diadalmaskodtak a házigazda baranyaiak 72-70-re. Az NB I alapszakaszát egy hete a Sopron kiütésével megnyerő mecsekaljai csapat csakhamar tízpontos hátrányba került, ám a Krivacsevics vezette - és a palánkok alatti fölényükre építő - soproniak csak négy ponttal hozták a nyitónegyedet. A Djokic-gárda a folytatásban több mint 4 percen át nem talált a gyűrűbe, így ismét kialakult a "közte tíz", a félidőben Quigley kosaraival 35-29 volt az állás.
Fordulás után Fegyverneky révén három pontra felzárkózott a Pécs, de - bár Coleman bokasérüléssel kidőlt a "trónkövetelőnél" - nemsokára megint 10 pont lett a különbség, az utolsó negyednek 56-46-ról vágtak neki a felek. Hallatlan izgalmak következtek, Iványi és Fegyverneky találataira Holt és Krivacsevics válaszolt, 66-60 után azonban két távoli kísérlet is kimaradt pécsi részről, a túloldalon viszont Honti betalált, fél perccel a vége előtt 68-65 állt az eredményjelzőn. A hajrában aztán Holt triplája döntött, a soproniak fennállásuk harmadik kupaaranyát gyűjtötték be 2007 és 2008 után.

A soproni csapat ünnepel. Az MKB-Euroleasing Sopron fennállása során harmadik alkalommal hódította el a női kosárlabda Magyar Kupát. A soproniak a körmendi döntőben legyőzték a címvédő Pécs 2010 csapatát 73-67 arányban.

Eredmény, döntő:

MKB-Euroleasing Sopron - Pécs 2010 73-67 (19-15, 16-14, 21-17, 17-21)

Legjobb dobók: Holt 19, Krivacsevics 18, Tamane 12, illetve Fegyverneky 19, Quigley 15, Griffin 12
Bronzmérkőzés:

SEAT Lami-Véd Győr - ZTE NKK 89-87 (14-24, 18-16, 30-20, 19-21, 8-6) - hosszabbítás után