A Bayer csendben a Dortmund sarkába került

Sima, 2-0-ás győzelemet aratott a Bayer Leverkusen a Schalke ellen, a Gyógyszergyáriak már az első félidőben kialakították a végeredményt a Bundesliga 27. körében. Jupp Henyckes együttese a hét pontra közelítette meg az éllovas Dortmundot, így szoros lehet a bajnokság befutója, hiszen a Borussia az elmúlt két fordulóban betlizett. A Schalkénak maradt a BL és a Német Kupa, a bajnokságban a tisztes helytállás lehet a cél a hátralévő mérkőzéseken.

Bundesliga, 27. forduló:

Bayer Leverkusen-Schalke 04 2-0 (2-0)
Gólszerző: Derdiyok (19.), Metzelder (27. - öngól)

Gyorsan dűlőre vitte a dolgot a Bayer Leverkusen a vendég Schalke ellen a vesztfáliai tartományi rangadón, félóra után már kettővel mentek a gyógyszergyáriak. Előbb Derdiyok lőtt szépségdíjas gólt a tizenhatos jobb sarkáról, Neuer még a kezét is visszahúzta (1-0). Majd nyolc perrccel később Metzelder bólintott bele feleslegesen egy beadásba, fejesét a Bayer támadói is megirigyelhették volna (2-0).

Ezzel tulajdonképpen lezárult a mérkőzés érdemi szakasza, a Leverkusen a folytatásban nem hajtotta magát agyon, a második játékrész felejthetőre sikerült. A Schalke próbálkozott ugyan a szépítő góllal, de egyre erőtlenebbül. Raúl ezúttal eleveszett a mezőnyben, a gelsenkircheniek érezhetően a Bajnokok Ligájára (negyeddöntősek) és a Német Kupára (finálét vívnak) koncentrálnak, amelynek megnyerésével kiharcolhatják az Európa Ligában való indulást (vagy egy végső sikerrel a BL-szereplést...).

Leverkuseni gólöröm a Schalke ellen

A Bayer Leverkusen a sikerrel hét pontra közelítette meg a szombaton botló Dortmundot. Hét forduló van hátra, a Bayern elleni müncheni rangadót leszámítva hozható mérkőzések várnak Jupp Heynckes együttesére. De a Borussiára is...

Később:
Stuttgart-Wolfsburg 17:30

Szombaton játszották:
Borussia Dortmund-FSV Mainz 1-1 (1-0)
Gólszerző: Hummels (8.), illetve Sliskovic (89.)

Hamburger SV-1. FC Köln 6-2 (4-0)
Gólszerző: Petric (12., 38., 43.), Ben-Hatira (32.), Kacar (52.), Zé Roberto (58., 11-esből), illetve Jajalo (50.), Podolski (62.)

Eintracht Frankfurt-St. Pauli 2-1 (1-1)
Gólszerző: Gekasz (34., 77., előbbit 11-esből), illetve Takyi (42.)

Freiburg-Bayern München 1-2 (1-1)
Gólszerző: Cisse (17.), illetve Gomez (9.), Ribéry (88.)

Hannover 96-Hoffenheim 2-0 (1-0)
Gólszerző: Konan (38.), Abdellaoue (53.)

1. FC Nürnberg-Werder Bremen 1-3 (1-1)
Gólszerző: Gundogan (30.), illetve Wagner (27., 89., mindkettőt 11-esből), Pizarro (50.)
piros lap: Chandler (72., 1. FC Nürnberg)