Bajnokok Ligája

Az Inter lehajrázta a Bayernt

A bajorok a második félidőben kiengedték a kezükből a továbbjutást

Óriási mérkőzésen nyert 3-2-re az Internazionale a Bayern München ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszvágóján, így bejutott a legjobb nyolc csapat közé.  A Manchester United a saját dolgát nehezítette meg a Marseille ellen, de nyert 2-1-re és továbbjutott a negyeddöntőbe.

Pandev a mindent eldöntő harmadik olasz gól után - Fotó: AFP
Óriási elánnal kezdtek az olaszok, aminek nagyon gyorsan meglett az eredménye. Goran Pandev nagyon okos labdával ugratta ki Samuel Eto’o-t, a kameruni csatár pedig belőtte Thomas Kraft lábai között, így a 4. percben már döntetlenre állt a párharc (0-1).

A bekapott gól után feléledtek a bajorok, előbb Franck Ribéry, majd Mario Gomez került helyzetbe, de Júlio César higgadtan védett. Nem sokkal később épp a francia szélső rúgott középre egy szögletet, de Gomez nem fért a labdához.

Egy gyors kontra után Eto’o maradt a játékszerrel a németek tizenhatosán belül, de a beadását kirúgták a német védők Wesley Sneijder elől.

A 21. percben felhördült az Allianz Arena. Arjen Robben lőtt 22 méterről, a lövés kipattant a kapus kezéből, Gomes pedig a legjobb helyen volt és háttal a kapunak rúgta be az egyenlítést jelentő gólt (1-1).

Lendületben maradt a München, ismét Gomez tesztelte César kapust, de a brazil hálóőr ennél a helyzetnél nem hibázott.  A 31. percben Thiago Motta hibázott hatalmasat, amikor beleért Robben passzába, mert ezzel hatalmas helyzetbe hozta Thomas Müllert, aki átemelte a kapus felett (2-1).

Tíz perccel a félidő vége előtt Ribéry vihette egyedül az Inter kapusára, de lövése épp Césart találta el, így meccsben maradtak az olaszok. A 40. percben azánt ismét közel volt a harmadik német gól. Müller kanalazta vissza a labdát az alapvonalról, a játékszer hosszú másodpercekig gurult a gólvonalon, de a menteni érkező Ranocchia kivágta Müller elől.

A játékrész utolsó lehetősége ismét a Bayern előtt adódott, Ribéry mehetett volna a kapuig, de Lúció megállította, a labda mégis hazai játékos elé került, a partjelző azonban lest intett.

A München ott folytatta a második félidőben, ahol az elsőben abbahagyta, Ribéry hagyta ki harmadik helyzetét. Egy perccel később már a másik kapu előtt zajlottak az események, Eto’o gurított vissza Sneijder elé, a lövésbe azonban beleléptek.

A 63. percben az Inter lemásolta néhány perccel azelőtti helyzetét, Eto’o a büntetőpont vonaláról tette hátra a labdát Sneijdernek, a holland középpályás másodszorra nem hibázta el 16 méterről (2-2).

Az egyenlítés hatalmas lökést adott az olaszoknak, először Ranocchia, majd Pandev szerezhette volna meg az Inter harmadik gólját. Robben közben nem tudta folytatni a játékot, a Bayern sérülés miatt elvesztette legjobb játékosát.

A 82. minutumban három német támadó vihette a labdát két olasz védőre, de Lúció hihetetlen lélekjelenléttel belelépett Gomez cselére, maradt a döntetlen.

De mégsem maradt, a 88. percben Breno otthagyta a labdát Eto'o előtt, a kameruni ék Pandev elé tálalt, a macedóni csatár pedig belsővel bombázott Kraft kapujába (2-3).

Az Internazionale hatalmas második félidőt játszva megfordította a mérkőzést és bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, annak ellenére, hogy a hazaiak Pandev góljáig irányították a mérkőzést.

Hernández gólöröme - Fotó: AFP

Nem kellett sok idő a Manchester Unitednek, hogy magukhoz vegyék az irányítást és a vezetést. Wayne Rooney kapott remek labdát a büntetőterületen belül, az angol csatár tovább passzolta a játékszert, Javier Hernández pedig az üres kapuba lőtt (1-0).

A Marseille játékosai az első tizenöt percben megpróbáltak gyorsan eljutni a Vörös Ördögök kapujáig, ez két ízben sikerült is nekik, de Pierre Gignac és Lucho Gonzalez lövése is messze elkerülte Edvin van der Sar kapuját.

A 23. percben Hernández fejelt kapura 16 méterről, de újabb gól nem született. Öt perccel később Nani került helyzetbe, de a portugál szélső nem találta ez a kaput.

A játékrész végéhez közeledve a Marseille többször került ígéretes helyzetbe, de a francia csatárok egyaránt elhibázták a helyzeteiket. John O’Shea sérülése után Carlos Velasco lépett a pályára, de vele együtt is megzavarhatónak tűnt a Manchester védelme.

A második félidőt úgy kezdték a hazaiak, ahogyan azt az Old Traffordon elvárják. Da Silva, Hernández és Rooney is helyzetbe került, az állás azonban nem változott.

A 75. percben Bruno Cheyrou előtt adódott hatalmas helyzet, de a francia középpályás lövését van der Sar védte. Még ugyanabban a percben aztán a Manchester eldöntötte a továbbjutás sorsát. Ryan Giggs játszotta tisztára magát, Hernández elé passzolt, és a mexikói második gólját is belőtte (2-0).

Aztán 82. percben jött a francia szépítés. Egy Marseille-szögletet követően Heinze próbált fejelni, de Wes Brown megelőzte és saját kapujába talált (2-1). Ettől függetlenül a továbbjutást érő egyenlítő gól nem jött össze Didier Deschamps csapatának, így a Manchester jutott a negyeddöntőbe.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő visszavágó:

Bayern München-Internazionale 2-3 (2-1)

gólszerzők: Gomez (21.), Müller (31.) ill. Eto’o (4.) Sneijder (63.), Pandev (88.)

Továbbjutott: az Internazionale 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

Manchester United-Marseille 2-1 (1-0)
gólszerzők: Hernández (5., 75.) Brown (82. - öngól)

Továbbjutott: a Manchester United 2-1-es összesítéssel.

A negyed- és elődöntő sorsolását pénteken tartják Nyonban.