Férfi kosárlabda MK

A Szolnok harmadszor hódította el a kupát

A Szolnok fennállása során harmadszor hódította el a férfi kosárlabda Magyar Kupát, miután a hétfői döntőben házigazdaként 79-71-re legyőzte az Albacompot.

Eredmény, döntő:
Szolnoki Olaj KK-Albacomp 79-71 (21-17, 17-17, 19-21, 22-16)
Legjobb dobók: Trotter 17, Clark 16, Báder 15, Horváth 15, illetve Hanga 25, Simon 16, Crocker 13.

Pór Péter együttese - amely éllovas az NB I -ben - igyekezett kiszolgálni a szurkolókat, és Trotter vezetésével hozta a feszült hangulatú nyitónegyedet. A szintén harmadik MK-trófeájára hajtó Albacomp azonban nem hagyta magát, és Hanga, valamint Simon révén a folytatásban felzárkózott. Bár a házigazdáknál a vasárnapi elődöntőben 30 pontot szóró Báder inkább csak büntetőből volt eredményes, a félidőben 38-34 volt az állás.

Fordulás után 10 pontra megléptek a hazaiak, erre egy 8-0-s rohammal válaszoltak a fehérváriak, akiknél különösen Hanga volt elemében. Az utolsó felvonásnak 57-55-ről vágtak neki a csapatok, a vendégek csakhamar kiegyenlítettek, ám Trepák és Fodor kipontozódása ellenére a Tisza-partiak kerültek ismét fölénybe: 4 kapott pontra 14-et dobtak. Hanga kosaraival 42 mp-cel a vége előtt 5 pontra feljött az Alba (74-69), de ennél közelebb nem tudott a remekül küzdő Szolnokhoz férkőzni.
A Tisza-parti együttes mindhárom diadalát hazai környezetben aratta, előzőleg 2002-ben és 2007-ben.

Korábban:
Bronzmérkőzés:
Kis-Rába menti Takarék Soproni KC - Atomerőmű SE 99-83 (28-17, 25-23, 18-14, 28-29)
A vasárnapi elődöntő eredményei:
Szolnoki Olaj KK-Atomerőmű SE 84-71 (30-14, 18-19, 12-23, 24-15)
Albacomp - Kis-Rába menti Takarék Soproni KC 89-78 (21-24, 24-19, 22-13, 22-22)
A négyes döntő legjobbjának Báder Mártont, a Szolnok válogatott centerét választották.