NB I

Emberhátrányban nyert a jubiláló Vasas

A százéves fennállását ünneplő Vasas Rezes László korai góljával 1-0-ra nyert az Újpest ellen az NB I 19. fordulójának záró találkozóján. Az angyalföldiek az első félidő közepétől emberhátrányban játszottak, de az Újpest így is nehezen jutott el gólveszélyes helyzetek kidolgozásáig, és sorozatban második vereségét szenvedte el.

NB I, 19. forduló:
Vasas-Híd - Újpest FC 1-0 (1-0)
Illovszky Stadion, 2500 néző, v.: Bognár
Gólszerző: Rezes (8.)
Sárga lap: Mileusnic (38.), illetve Jhonnes (57.), Tajthy (64.), Rubus (76.). Piros lap: Présinger (34.)

Vasas-Híd: Németh G. - Kulcsár D., Mileusnic, Gáspár, Présinger - Szilágyi P. (Katona, 39.), Kovács G., Lisztes (Pavicevic, 89.), Rezes - Lázok (Arsic, 69.), Ferenczi

Újpest FC: Balajcza - Szokol, Jhonnes, Rubus, Kiss Z. - Balogh B. (Simek, 72.), Böőr (Rajczi, a szünetben), Mitrovic, Tajthy - Lázár, Ahjupera (Balajti, 67.)

Mészöly Géza (Újpest FC):
"Bealudtuk az első hét percet, megbüntetett minket a Vasas. Emberelőnybe kerültünk, de a játékvezető partner volt a játék széttördelésében. Sok helyzetet dolgoztunk ki, de az utolsó passzok hiányoztak. Bosszantó, hogy a fölényünk ellenére nem tudtunk pontot, pontokat szerezni."

Komjáti András (Vasas-Híd):

"Ameddig egyenlő létszám volt, addig támadó futballt játszottunk. Szerencsére a kiállításnál már vezettünk, dícséretes a csapat lelkesedése, emberhátrányban rendkívül lelkesen játszottak a fiúk. A szurkolóinknak is sikerült kedveskednünk, és kiemelném, hogy gól nélkül úsztuk meg a tavaszi bajnoki meccseket."

(Nyilatkozatok: Sport TV)

A Vasas kezdte lendületesebben a mérkőzést, Balajczának kellett mentenie Lázok beadásánál és szabadrúgásánál. A 8. percben aztán Rezes lépett ki, és ezúttal a kifutó kapus is verve volt, megszerezte a vezetést a Vasas (1-0).

A 34. percben emberhátrányba került a hazai csapat, Présinger Ádám egyből piros lapot kapott, miután beletalpalt Böőr ágyékába. A Vasast ráadásul sérülés is sújtotta, Katona Máténak kellett váltania Szilágyi Pétert az első félidő vége előtt.

Az Újpest ennek ellenére sem jeleskedett a helyzetek kidolgozásában, bár sokat lőttek kapura, de azok alig-alig veszélyeztették Németh Gábor hálóját. A piros-kékek tartották az előnyt a mérkőzés végéig, a lila-fehérek ekkor sem találták az ellenszert az ellenfél védelemének feltörésére. A jubiláló Vasas győzelemmel ünnepelt, és zsinórban negyedik bajnokiját zárta kapott gól nélkül, míg Mészöly Géza együttese sorozatban másodszor kapott ki.