Női kosárlabda NB I

A Pécs nyerte a rangadót és az alapszakaszt

A címvédő Pécs nyerte meg hazai pályán a női kosárlabda NB I rangadóját a szombati utolsó fordulóban a Sopron ellen, s ezzel élen végzett az alapszakaszban.

Mindkét euroligás gárda 22/1-es mérleggel érkezett a zárókörhöz, a házigazdák novemberben Sopronban (82-65), míg a soproniak októberben Szegeden (100-93) szenvedték el eddigi egyetlen vereségüket.
A baranyai találkozó hazai fölénnyel kezdődött, a keddi Euroliga All Star-gálán is megfordult Allie Quigley révén a Djokic-alakulat 21-13-ra elhúzott. A Krivacsevics vezette vendégek ugyan két pontra felzárkóztak, ám mivel amerikai légiósaik közül Holt és Coleman is "betlizett" - összesen 1 pontot szereztek -, a nagyszünetben már 42-30 volt az állás.

Térfélcsere után Quigley 2 perc alatt 9 pontot szórt, a szárnyaló mecsekaljaiak iskolajátékot mutattak be, Székely Norbert tanítványai pedig 5 percig (!) nem találtak a gyűrűbe, ugyanakkor ezalatt 16-ot kaptak. A meccset és az alapszakaszt eldöntő negyed után - melyet 25-7-re nyert a címvédő - 67-37-et mutatott az eredményjelző. A tét nélküli zárószakaszra már nem maradtak izgalmak, a vártnál simább győzelem egyben azt jelenti a Pécs számára, hogy a rájátszás során mindvégig pályaelőnyt élvezhet majd riválisaival szemben.