Északi sí-világbajnokság

Norvégia nyerte meg az éremtáblázatot

A nyolc aranyérmet szerző Norvégia nyerte meg az éremtáblázatot a vasárnap véget ért északi sí-világbajnokságon.

A sífutó Petter Northug 50 km-en aratott sikere azt jelenti, hogy Norvégia nyolc aranyéremmel nyerte meg a hatalmas közönségsikert hozó oslói északi sí-világbajnokságot. A záró napon (a stadionban és a pálya mentén) közel 150.000 néző kísérte figyelemmel az utolsó éremosztó számot, amely igazi fieszta hangulattal ért véget. A norvégok dominálták a versenyeket és bár sem síugrásban, sem pedig északi összetettben nem nyertek aranyérmet (sífutóik hozták a nyolc sikert), így is az érmek közel harmadát otthon tartották.

A világbajnokság legeredményesebb versenyzője a öt érmet (négy arany és egy ezüst) szerző sífutó Marit Björgen lett. Szintén öt érme (3 arany és 2 ezüst) van a norvég Petter Northugnak. Három aranyéremmel távozhat még Northughoz hasonlóan két osztrák síugró (Gregor Schlierenzauer és Thomas Morgenstern) is a norvég fővárosból.