Tenisz Davis Kupa

A spanyolok, a svédek és az argentinok már a nyolc között

  • MTI
megosztom

A szombati páros mérkőzések után a spanyol, az argentin és a svéd válogatott szerzett 3-0-ás, behozhatatlan előnyt a Davis Kupa Világcsoportjának nyolcaddöntőjében.

Világcsoport, nyolcaddöntők:

Zágráb: Horvátország-Németország 1-2 - állás a 2. nap után

Ivan Dodig, Ivo Karlovic-Christopher Kas, Philipp Petzschner 3:6, 6:3, 7:5, 3:6, 4:6
pénteken:
Marin Cilic - Florian Mayer 4:6, 6:0, 4:6, 6:3, 6:1
Ivan Dodig - Philipp Kohlschreiber 4:6, 6:3, 6:4, 6:7 (6-8), 4:6

Bécs: Ausztria-Franciaország 1-2 - állás a 2. nap után

Oliver Marach, Jürgen Melzer-Julien Benneteau, Michael Llodra 6:4, 3:6, 6:3, 6:4
pénteken:
Jürgen Melzer - Jeremy Chardy 5:7, 4:6, 5:7
Stefan Koubek - Gilles Simon 0:6, 2:6, 3:6

Újvidék: Szerbia-India 2-1 - állás a 2. nap után

Ilia Bozoljac, Nenad Zimonjic-Rohan Bopanna, Semdev Devvarman 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (12-10)
pénteken:
Victor Troicki - Rohan Bopanna 6:3, 6:3, 5:7, 3:6, 6:3
Janko Tipsarevic - Semdev Devvarman 5:7, 5:7, 6:7 (3-7)

Charleroi: Belgium-Spanyolország 0-3 - állás a 2. nap után

Steve Darcis, Olivier Rochus-Feliciano Lopez, Fernando Verdasco 6:7 (0-7), 4:6, 3:6   
pénteken:
Xavier Malisse - Fernando Verdasco 4:6, 3:6, 1:6
Ruben Bemelmans - Rafael Nadal 2:6, 4:6, 2:6

Santiago de Chile: Chile-Egyesült Államok 1-1 - állás az 1. nap után

Nicolas Massu-Andy Roddick 2:6, 6:4, 3:6, 4:6
Paul Capdeville-John Isner 6:7 (5-7), 6:7 (2-7), 7:6 (7-3), 7:6 (7-5), 6:4

Buenos Aires: Argentína-Románia 3-0 - állás a 2. nap után

Juan Ignacio Chela, Eduardo Schwank-Victor Hanescu, Horia Tecau 6:2, 7:6 (10-8), 6:1
pénteken:
David Nalbandian - Adrian Ungur 6:3, 6:2, 5:7, 6:4
Juan Monaco - Victor Hanescu 7:6 (7-5), 1:6, 6:1, 6:1

Prága: Csehország-Kazahsztán 2-1 - állás a 2. nap után

Tomas Berdych, Lukas Dlouhy-Jevgenyij Koroljov, Jurij Sukin 6:4, 6:4, 7:6 (7-4)   
pénteken:
Jan Hajek - Andrej Golubjov 6:7 (4-7), 7:6 (7-3), 6:1, 6:7 (4-7), 3:6
Tomas Berdych - Mihail Kukuskin 7:6 (7-5), 6:2, 6:3

Boras: Svédország-Oroszország 3-0 - állás a 2. nap után

Simon Aspelin, Robert Lindstedt-Igor Kunyicin, Dmitrij Turszunov 6:4, 6:7 (6-8), 7:6 (8-6), 6:2
pénteken:
Robin Söderling-Igor Andrejev 6:3, 6:3, 6:1
Joachim Johansson-Tejmuraz Gabasvili 6:3, 7:6 (7-4), 6:4

megosztom