Rutinból győzte le az Internazionale Komanékat - videó

Sokszor jobban játszott a Sampdoria, de ziccereket hibáztak

A Sampdoria-Internazionale mérkőzés egyes szakaszaiban veszélyesebb volt a hazai együttes a többnyire lassan és körülményesen támadgató bajnoki címvédőnél, Eto'o-ék mégis behúzták a győzelmet Genovában. Szerencsésen megúszták a Samp összes gólhelyzetét, majd Sneijder szabadrúgásgóljával megszerezték az előnyt, a hajrában pedig a kameruni csatár bebiztosította a győzelmet.

Eto'o gólöröme a Sampdoria-Inter bajnokin 2011 februárjában

Domenico Di Carlo újabb felállással kísérletezett a Sampdoriánál, a 4-2-3-1-1-es hadrendbe azonban egyik magyar játékos sem fért be.

A 17. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, Sneijder végezte el, és jól lőtte el a labdát az Eto'o teremtette lyukban, azonban túl közel ment Curcihoz, aki szépen vetődve fogta meg. A Sampdoria a 23. percben próbálkozott először. Ekkor Zanetti feleslegesen hátrált be Poli elől, a középpályás pedig lövésre vállalkozott huszonötről, de nem találta el a vendégkaput.

Kicsivel később Ziegler próbálkozott még valamivel messzebbről, és Lucióról csorgott le a labda veszélyesen, de Julio Cesar meg tudta előzni Maccaronét, és összeszedte a játékszert.

Lassan fölénybe kerültek a hazaiak, ennek a 30. percben Dessena kísérlete adta bizonyítékát, ő azonban saját csapattársát, Maccaronét találta el. A kipattanó után Mannini még próbálkozhatott, de Julio Cesar ezúttal is magabiztosan ölelte magához a labdát.

Ezt követően ébredezett az Inter, a 33. percben Pazzini lépett el, de a visszagurításába Hardzsa nem tudott jól beleérni, így kimaradt a lehetőség. Hasonlóan közel járt a gólszerzéshez Maccarone a Sampdoriából miután egy hazai kontra végén éppcsak lemaradt egy baloldali beadásról. A következő percekben meddő fölényben voltak a vendégek, és majdnem meglepte őket Poli, aki Gubertitől kapott egy remek passzt a tizenhatoson, azonban a bal kapufa tövére lőtte a labdát.

A másik oldalon Eto'o-nak is volt egy hasonlóan nagy lehetősége, de ő meg Curci közelébe lőtt, aki ezúttal is remekül fogta a labdát.

A szünet után is hasonlóan folytatódott a játék. Az Inter többet birtokolta a játékszert, de nem nagyon tudott vele mit kezdeni. A második félidő első nagyobb helyzete Maccarone előtt adódott, aki Palombótól kapott nagyszerű indítást, de a kifutó vendégkapus mellett már nem tudta eltenni a labdát.

A bajnok fölénye a 73. percben érett góllá, bár nem beszélhetünk kidolgozott akcióról. Sneijder újabb szabadrúgást végzett el, és Curci még épp csak abbahagyta a sorfal állítgatását, amikor a holland a bal kapufa mellett a hálóba tekerte a labdát. (0-1)

Koman Vladimir a 84. percben lépett pályára, és szinte azonnal helyzetbe került, csak épp lesen volt, így nem számított, hogy Julio Cesar védte a lövését. A 89. percben egy kontra végén Eto'o került nagy helyzetbe, de kicsit kisodródott, és Curci le tudott érni a lövésére. A hosszabbításban aztán a kameruni Sztankovicstól kapott jó indítást, és bár nem vette át a legjobban, de egy jó visszacsel után befejezte az akciót. (0-2)

Többre már nem maradt idő - Laczkó Zsolt sem lépett pályára -, így a bajnoki címvédő jó játék nélkül is nyerni tudott, és két pontra megközelítette a bajnoki éllovas Milant, az eddig második Napolit pedig meg is előzte. Utóbbi két együttes hétfőn este játssza a forduló rangadóját.

Serie A, 27. forduló:

Sampdoria-Internazionale 0-2 (0-0)
gólszerző: Sneijder (73.), Eto,o (94.)

Korábban játszották:
Catania-Genoa 2-1 (0-1)
gólszerző: Lopez (51.), Bergessio (55.), illetve Flores (19.)
kiállítva: Augustyn (73.), illetve Criscito (66.), Flores (68.)

Palermo-Udinese 0-7 (0-5)
gólszerző: Di Natale (10., 41., 60., az utolsó 11-esből), Sanchez (19., 28., 42., 48.)
kiállítva: Bacinovic (40., Palermo), Darmian (60., Palermo)

AS Roma-Parma 2-2 (2-0)
gólszerző: Totti (19., 11-esből), Juan (36.), illetve Amauri (74., 79.)
kiállítva: Paci (80., Parma)

Bari-Fiorentina 1-1 (0-1)
gólszerző: Ghezzal (86.), illetve Gilardino (21.)

Brescia-Lecce 2-2 (2-1)
gólszerző: Caracciolo (16.), Zoboli (18.), illetve Corvia (30.), Munari (70.)