Széthullóban a Juventus, Di Vaio duplázott ellenük - videó

Kilátástalanul játszottak a Zebrák a Bologna elleni bajnokin

A Serie A 27. fordulójának nyitómérkőzésén a Juventus a Bolognát fogadta. A torinói együttes nyomaiban sem nagyon emlékeztetett egykori önmagára, egykori csatáruk, Marco Di Vaio góljaival simán nyertek a vendégek.

Di Vaio gólöröme a Juventus ellen

A Juventus kezdte határozottabban a mérkőzést, ami helyzetekben is megmutatkozott. Felipe Melo először fejjel, majd lábbal veszélyeztett, mindkettőt blokkolták a bolognai bekkek. A 14. percben Chiellini visszagurításából Matri küldte kapura a játékszert, de a lövés elkerülte Viviano kapuját.

A 26. percben ismét Melo veszélyeztetett, a brazil középpályást nem támadták a vendégvédők, ezért 16 méterről lőtt kapura, de a bologna kapus szépen védett. Három perccel később Leonardo Bonucci ígéretes helyről végezhetett el egy szabadrúgást, a lövés azonban Andrea Espositót arcon találta. A védőt le kellett cserélni az eset után, Massimo Mutarelli állt a helyére.

Bonucci megúszott egy piros lapot, mivel a játékvezető nem vetté észre, hogy a védő szándékosan rátaposott az előtte fekvő Esposito hátára.

A félidő legnagyobb helyzete a 44. percben maradt ki. Egy Juventus-szöglet után Vincenzo Iaquinta előtt adódott lehetőség, de a lövés a kapufát találta telibe.

A szünetben változtatott csapatán Luigi Del Neri, Luca Toni és Alessandro Del Piero állt be, Iaquinta és Jorge Martínez pedig a kispadról figyelhette tovább a találkozót.

A második játékrészben gyorsan vezetéshez jutottak a vendégek, Di Vaio ugrott ki a védők közül és a kimozduló Storari kapujába emelte a labdát. A 34 éves csatár 14. gólját szerezte az olasz bajnokságban. (0-1)

Próbálta felpörgetni a játékát a Juve, a 65. percben egy szöglet utáni kavarodás után Bonucci egyenlíthetett volna, de Britos a kapu torkából tudott menteni.  A másik oldalon viszont megszületett a második gól. Di Vaio ezúttal Meggiorinitől kapott egy sarkazást, három védő között is megtartotta, mire a negyedik jött volna, addigra pedig már a kapuba is lőtt. (0-2)

A hazaiak ezután a lehető legkevesebbet foglalkoztak a védekezéssel, de a támadójátékuk sem csillogott. A 79. percben Bonucci fejjel veszélyeztetett egy szabadrúgás után, talán ha hagyja Toninak, a csatár a kaput is eltalálta volna.

A hajrában már arra is volt példa, hogy a vendégek percekig meg tudták tartani a labdát, míg a Juventus a labdakihozatallal is küszködött. A 84. percben Toni még kihagyott egy óriási ziccert, a kapu közepébe akart gurítani a már vert helyzetben lévő kapus mellett, Portanova azonban menteni tudott.

A Zebrák így újabb kínos vereséget szenvedtek el, a BL-indulásról gyakorlatilag végleg lemondhatnak, de lassan az Európa Liga is veszélybe kerül.