A Dortmund Münchenben is legyőzte a Bayernt - videó

Parádés első félidő után a Borussia 3-1-re győzte le a bajorokat a Bundesliga 24. fordulójában. A sérült kapust, Roman Weidenfellert helyettesítő ausztrál Mitchell Langeral remek mérkőzést játszott a Borussia kapujában, és győzelemmel debütált.

Ünneplő dortmundiak - Fotó: AFP
Nem kellett sokat várni, hogy egymásnak essenek a felek, a 2. percben Arjen Robben tekerésébe Mats Hummels lépett bele, rögtön utána a másik oldalon Robert Lewandowski lőtt kapura, bombája azonban kapu fölé ment.

Hamar jött a hidegzuhany az Allianz Arénában. Grosskreutz a 9. percben a leshatárról ugratta ki Barriost,  csapattársa pedig nem hibázott a kapu torkában. A paraguayi csatár tizedik gólját szerezte a Bundesligában. (0-1)

A vendéggól nem fogta meg a Münchent, a 16. percben Ribéry tekert be egy baloldali szögletet, amire Luiz Gustavo érkezett a legjobban középen, a brazil játékos kiegyenlített. (1-1)

Két perccel később már ismét a vendégeknél volt az előny. Barrios indult meg a kapu felé, de mivel a védők utolérték, leadta a játékszert Götzének, aki visszagurított Sahin elé, a középpályás pedig 20 méterről gyönyörűen tekert Kraft kapujába. (1-2)

A hazaiaknak gyorsan sikerült válaszolni a második Borussia-gólra, mégsem egyenlítettek ki, mivel a aszisztens lest jelzett, így Gomez gólját nem adta meg a játékvezető.

A játékrész második felében főleg a bajorok irányították a játékot, a bal oldal volt aktívabb, Ribéry kétszer is a vendégek alapvonaláig vezethette a labdát, de a Dortmund középső védőkettőse blokkolta a beadásokat, így az eredmény már nem változott.

A szünetben a hazai csapat cserére kényszerült,  Holger Badstuber helyére Breno érkezett. A fiatal német védő feltehetőleg sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot.

A második félidőt a dortmundiak kezdték támadóbban, két nagy helyzetet még kihagytak, de a 60. percben Götze szögletét Bastian Schweinsteiger mellől Hummels fejelte védhetetlenül a hosszú kapufa mellé. (1-3)

Ribéry került helyzetbe a 75. percben, de Mitchell Langeral hatalmas bravúrral védte a francia támadó lövését. Egy perccel később Robben kapott sárga lapot, mert a büntetőterületen belül feldobta magát.

A 84. percben csak Pranjic-on múlt, hogy nem született meg a negyedik Dortmund-gól. A vendégek szögletét Lewandowski fejelte kapura, de a horvát középpályás a gólvonalon tisztázott.

A végére maradt még két Robben-lehetőség, mivel azonban egyikből sem lett gól a Borussia Dortmund nyerte a rangadót 3-1-re, és ezzel hatalmasat lépett előre a bajnoki cím felé. Ráadásul Ruhr-vidékiek megdöntötték saját klubcsúcsukat a szerzett pontok tekintetétben a 24. forduló után.