Montella győzelemmel kezdett a Roma kispadján

A Serie A 22. fordulójában havazás miatt kellett félbeszakítani a Bologna-Roma mérkőzést, amit szerdán este folytattak és fejeztek be. A vendégek edzője Claudio Ranieri a gyenge eredmények miatt időközben lemondott, a helyét a csapat korábbi csatára, az utóbbi években az utánpótlásnál dolgozó Vincenzo Montella foglalta el. A találkozón többnyire a Roma volt fölényben, de talán nem érdemelték meg a győzelmet, mivel a góljukat az a De Rossi szerezte, akit pár perccel korábban ki kellett volna állítani.

Montella az első meccsén a Roma edzőjeként a Bologna ellen

A hatályos olaszországi szabályoknek megfelelően a 17. perctől folytatódott a mérkőzés. A hétvégén edzőváltáson áteső Roma lépett fel keményebben, ők is lőhették volna az első gólt. Simplicio kapott jó labdát De Rossitól, de a tizenhatosról a kapu mellé lőtt.

Sokáig ez volt a legizgalmasabb esemény a meccsen, aztán De Rossinak meg kellett volna kapnia a második sárgáját a 40. percben. A római középpályás - aki nem sokkal azelőtt kapta az első figyelmeztetését - kézzel ütött a labdába, de a játékvezető nem állította ki. És ki szerezte volna meg a vezetést a Farkasoknak, ha nem épp ő? A félidő vége előtt néhány pillanattal bizonytalankodtak a hazai védők, a vendégek elvették a tizenhatoson belül a labdát, De Rossi pedig egy csel után a hálóba lőtt a bal oldalról. (0-1)

A második játékrész elején is a Roma volt valamennyivel aktívabb, de újabb gólt nem tudtak szerezni. Borriello mellélőtt, Riise próbálkozását pedig blokkolták.

A 63. percben Mexés kapott egy csúnya könyököst az arcára egy fejesnél, ki is vérzett a szája, de folytatni tudta a játékot.

A folytatásban is inkább a Roma volt fölényben, de az eredmény már nem változott, így Vincenzo Montella győzelemmel mutatkozott be a csapat vezetőedzőjeként. A farkasok feljöttek a tabellán a hatodik helyre, a Juventust és az Udinését előzték meg.