Az Inter nyolcgólos meccsen verte a Romát

Samuel Eto'o duplázott az Internazionale színeiben az AS Roma elleni 5-3-ra végződő győztes mérkőzésen.

Eto'o 11-ese - Fotó: AFP

Wesley Sneijder góljával már a harmadik percben megszerezte a vezetést a hazai pályán játszó Internazionale, de Simplicio becsúszva Maicon hibájából a 13. percben egyenlíteni tudott. A 35. percben ismét jöttek a hazaiak, Eto'o egy pimasz bokamozdulattal talált a római kapuba. Így 2-1-es hazai vezetéssel vonulhattak a csapatok az öltözőbe. A 63. percben eldőlni látszott a csata, az Inter büntetőt kapott, Burdissót pedig kiállította a játékvezető. Eto'o 11-esből is betaálált, így már 3-1 volt a vendéglátók javára. A brazil Motta tudta növelni az Inter előnyét, a fővárosiak azonban tíz emberrel sem adták fel, előbb Vucsinics, majd Loria is betalált, így már csak egy gól volt a csapatok között. Mielőtt azonban még ennél is nagyobb bajba került volna a kék-fekete csapat, Cambiasso egy kavarodás után talált be a romai kapuba, végleg eldöntve a találkozó sorsát.

Internazionale-Roma 5-3 (2-1)

San Siro Vezette: Paolo Tagliavento

Iinter: César - Maicon, Ranocchia, Cordoba, Zanetti - Hardzsa, T. Motta, Cambiasso - Sneijder (Nagatomo 75.) - Pazzini (Milito 70.), Eto'o

Roma: Sergio - Cassetti, N. Burdisso, Juan, Riise - Perrotta (Taddei 67.), De Rossi, Simplício (Greco 70.), Menez (Loria 64.) - Borriello, Vucsinics

Gólszerző: Sneijder (3.), Eto'o (35., 63.), Motta (71.), Cambiasso (90.), ill. Simplício (13.), Vucsinics (75.), Loria (81.)