Australian Opan

Kim Clijsters nagy küzdelemben nyerte a női egyest

A belga Kim Clijsters és a a kínai Li Na összecsapása 2 óra 5 percig tartott. Érdekesség, hogy a nyerő ütések tekintetében a vesztes LI Na volt az eredményesebb és a ki nem kényszerített hibák összevetésében is ő volt a "jobb".

Clijsters nyerte az Ausztrál Opent - Fotó: AFP

Clijsters hatalmas tempóban kezdett, nagyon biztosan nyerte a saját adogatását, majd "semmire" elvette az ekkor még kissé megszeppentnek tűnő kínai szervajátékát. Li Na nagyon gyorsan összeszedte magát: kemény játékkal megfuttatta a belgát, visszavette, amit elveszített, majd kiegyenlített. Sőt 3:3-nál egyre jobban belelendült az ázsiai teniszező, kihasználta riválisa megingását és 4:3-as vezetéshez jutott. Li nagy csatában tovább növelte az előnyét, majd 5:3-nál két szettlabdához jutott (15-40), és a másodikat egy pazar elütéssel értékesítette. A szett 38 percig tartott, Li 12, míg Clijsters 10 önhibát vétett, ám a nyerő ütések tekintetében a kínai volt a jobb (7-3).

Névjegy
Kim Clijsters
Született: 1983. június 8., Bilzen
Testmagasság/testsúly: 174 cm/68 kg
Ütőfogása: jobbkezes (kétkezes fonák)
Jelenlegi világranglista-helyezése egyesben: 3.
Legjobb világranglista-helyezése egyesben: 1. (2003.08.11., összesen 19 héten át)
Tornagyőzelmei egyesben: 41, ebből 4 Grand Slam (US Open: 2005, 2009, 2010; Australian Open: 2011)
A folytatásban ismét a belga kezdett jobban. A kínainak volt ugyan esélye, hogy megnyerje a második szett nyitójátékát, ám lehetőségeit elpuskázta, s végül egy kettőshibának "köszönhetően" Clijsters hozta a gémet. Li Na azonban ezúttal sem hagyta, hogy ellenfele érvényesítse előnyét, Clijsterst hibákra késztette és kiegyenlített. A "furcsa" meccsen aztán előbb a belga vette el ellenfele adogatását, majd a kínai tette ugyanezt, így négy - az első szettel együtt hat - gém után még egyikük sem tudta hozni a saját szerváját (2:2). Végül is Li Na törte meg az addigi "gyakorlatot", és ha nehezen is, két bréklabdát hárítva sikerült megnyernie saját adogatójátékát, s 3:2-es vezetéshez jutott. Clijsters gyorsan kiegyenlített, majd - remek játékkal - brékelte a kínait, aztán megnyerte a saját adogatását (5:3), és a kínainak a szettben maradásért kellett szerválnia. A belga egyre jobban és keményebben játszott, s újabb 53 perc elteltével játszmalabdához jutott, amit sikerült értékesítenie (6:3). Kezdődhetett minden "elölről".

A meccset eldöntő utolsó felvonásban (34 perc) újra a belgáé volt az első játék, sőt simán brékelte ellenfelét és 2:0-ás előnyhöz jutott. Li azonnal válaszolt, kihasználta Clijsters kisebb megingását (2:1), ám ezt követően újra elveszítette az adogatását, a belga pedig nullára hozta a sajátját (4:1). Így már csak két gém hiányzott ahhoz, hogy a bilzeni születésű belga begyűjtse negyedik GS-diadalát. Ezt követően mindketten nyerték a szervájukat (5:2) és Linek további 27 perc elteltével már a meccsben maradásért kellett adogatnia. Ez még sikerült, ám a következő játékban Clijsters három meccslabdához jutott és az elsőt értékesítette, diadala nyomán pedig hétfőtől ő a második a világranglistán.

A nyerő ütések tekintetében Li Na volt az eredményesebb (24-22) és a ki nem kényszerített hibák összevetésében is ő volt a "jobb" (40-22).

A 27 esztendős belga teniszező pályafutása negyedik Grand Slam-győzelmét gyűjtötte be, korábban három alkalommal is (2005, 2009, 2010) a US Openen diadalmaskodott. Riválisa már azzal történelmet írt, hogy eljutott a fináléig, mert ezzel ő lett az első kínai teniszező, aki döntőt játszhatott egy GS-tornán.