La Liga

Hosszas gyürkőzés után hárommal nyert a Barcelona

Csak a hajrában dőlt el végleg a Hércules elleni találkozó

A Barcelona ahhoz a Hérculeshez látogatott a Primera División 21. fordulójában, amelytől eddigi egyetlen vereségét szenvedte el a bajnokságban. Ezúttal is jól védekezett a Hercules, de végül Messi vezérletével háromgólos győzelmet arattak katalánok.

Messi gólöröme a Hercules ellen

A szokásoknak megfelelően a Hércules elleni bajnokiján is a Barcelona volt fölényben, mégis sokáig szoros volt a találkozó. Az első félidő végéig konkrétan döntetlenre állt! Ekkor Xavi tette ki a labdát Pedrónak a tizenhatos jobb oldalához, ő pedig néhány lépés után kőkeményen félmagasan belőtte a kapu rövid oldalába. (0-1)

A szünet után is többet birtokolta a játékszert a Barcelona, de azért megvoltak a Hércules lehetőségei is. Trezeguet például szépen készítette le Nelson Valdeznek a labdát, de ő gyengén a névrokona, Victor Valdes kezébe gurított. A hajrában aztán egyre nőtt a nyomás, végül meg is törtek a hazaiak. Messi előbb megcsinálta a jól ismert, mégis követhetetlen balra húzós cseleit a tizenhatos előtt, és a labdát visszahúzva a kapu bal oldalába lőtt (0-2), majd Dani Alves beadását is beterelte a hálóba. (0-3)

Győzelmével természetesen továbbra is a bajnokság élén áll a Barcelona. Jelenleg hét pont az előnyük a Real Madrid előtt, amely vasárnap az Osasunához látogat.