Australian Open

Clijsters ellenfele Li Na lesz a döntőben

A harmadik helyen kiemelt belga Kim Clijsters és a kilencedikként rangsorolt kínai Li Na játssza az Australian Open női egyesének fináléját. Li első kínai teniszezőként jutott GS-torna döntőjébe.

A csütörtöki elődöntőben a háromszoros US Open-bajnok belga játékos kiváló teniszezéssel, mindössze 1:13 óra alatt győzte le a második helyen kiemelt orosz Vera Zvonarjovát.

Li lényegesen nehezebb mérkőzésen verekedte be magát a döntőbe Caroline Wozniackival szemben. A világranglista-vezető dán az első játszmát megnyerte, majd a második szettben 4:5-nél meccslabdát hárított Li, ami óriási lendületet adott neki. A játszmát 7:5-re, a döntő szettet pedig 6:3-ra hozta, s ezzel első kínai játékosként jutott be Grand Slam-torna egyes versenyének döntőjébe. A finálét szombaton rendezik.