Australian Open

Jankovics kiesett, Bagdatisz legyőzte Del Potrót

Clijsters, Stosur, Nadal és Murray nem vesztettek szettet

Az Australian Open második fordulójának legnagyobb meglepetését a kínai Suai Peng szolgáltatta, aki két játszmában legyőzte a hetedik kiemelt Jelena Jankovicsot. A nap zárómérkőzését Markosz Bagdatisz és Juan Martin Del Potro játszotta, és bár az argentin nyert egy játszmát, a várt nagy csata elmaradt, elsősorban a kiújuló csuklósérülése miatt. Rafael Nadal összesen négy játékot vesztett, Murray és Söderling sem izzadt meg nagyon. A hölgyek közül Clijsters, Petrova és Stosur is könnyedén jutott tovább.

A szerb hölgyeknek mostanában nem megy. Az első körben Ana Ivanovics búcsúzott, a másodikban pedig Jelena Jankovics esett ki. A hetedik kiemelt 5-2-re vezetett a kínai Suai Peng ellen, ezután viszont bizonytalanná vált a játéka. Nem jöttek az első szervái, Pengnek viszont egyre pontosabbá váltak az ütései. Visszavette a bréket, és rövidítésben megnyerte az első játszmát. A második elején mindketten elvették a másik adogatását, ezt követően pedig a kínai tudott újra brékelőnyt szerezni, amit végig is vitt, 6-3-ra megnyerte a szettet, és kiejtette Jankovicsot.

Jelena Jankovics a 2011-es Australian Openen

Maria Kirilenko sem jutott tovább, ezzel a női verseny látványfaktora esett vissza egy kissé. A Benesova elleni mérkőzésén mindkét játékos stabilan kezdett, majd 2-2 után "adogatást cseréltek", és ekkor még úgy nézett ki, hogy a csinos orosz teniszezőnő meg tudja fogni a meccset. Cseh ellenfele azonban jóval kevesebbet hibázott, így gyorsan elhúzott 5-3-ra, Kirilenko pedig összeomlott a teher alatt, amikor a játszmában maradásért kellett adogatnia. Benesova 6-3-ra nyerte a szettet. Az orosz ezután sem tudott lehiggadni, és a második játszmát még simábban adta oda a pontosan játszó ellenfélnek. Benesova 6-3, 6-1-gyel jutott a harmadik fordulóba.

A második helyen kiemelt Vera Zvonarjeva nem kezdett jól Bojana Jovanovszki ellen, simán el is vesztette az első játszmát. Fel tudott azonban állni, elsősorban jó védekezésének köszönhetően, és 6-3, 6-1-es második illetve harmadik játszmával megfordította a meccset.

Kim Clijsters nem hagyott kétséget afelől, hogy jobb Suarez Navarrónál, két sima szettben verte a spanyolt. Nadja Petrova hasonlóan könnyedén szomorította el az ausztrál szurkolókat Alicia Molik legyőzésével, Samantha Stosur azonban gondoskodott arról, hogy ne rossz szájízzel fejezzék be a napot a hazai rajongók. A tavalyi Roland Garros döntőse Vera Dusevinát búcsúztatta.

A férfiaknál Rafael Nadal megalázóan simán bánt el az amerikai Ryan Sweetinggel. 6-2, 6-1, 6-1-re nyert, és nem valószínű, hogy a szabadkártyával induló fiatal ausztrál, Bernard Tomic ellen sokkal nehezebb dolga lenne a harmadik fordulóban. Andy Murray szintén három játszmában jutott tovább, közülük csak a másodikat hozta kicsit nehezen, noha a végeredményből az sem nagyon látszik. Marcsenko nagyot küzdött, de a kulcspontokat a brit nyerte.

Tsonga is a legfontosabb pontokra koncentrált, csak ő a második és a harmadik szettben is sokára hagyta a döntést. Mindkétszer rövidítésben volt jobb, mint az olasz Seppi, de szettveszteség nélkül tudta le a második fordulót. Az előző körben Lleyton Hewittot öt szettben búcsúztató David Nalbandian 1-6, 0-6, 0-2-nél feladta a mérkőzését a litván Berankis ellen.

Robin Söderlingnek Murrayhez hasonlóan a második játszmában volt a legtöbb gondja, de rövidítésben azt is el tudta halászni Gilles Müller elől. A luxemburgi ezután elvesztette minden reményét, így a harmadik szettet simán adta oda Söderlingnek.

A nap utolsó találkozóján Markosz Bagdatisz a vártnál talán simábban verte Juan Martion Del Potrót. Az argentin az egész mérkőzésen szenvedett az őt a 2010-es évből gyakorlatilag kizáró csuklója miatt. Többször is ápolásra szorult, és a ciprusi viszonylag simán szerzett kétszettes előnyt. Szokásához híven nem tudott azonban kitartóan koncentrálni, így a harmadik játszmát elvesztette, hogy aztán a negyediket megint nyerve továbbjusson a következő fordulóba.

Melzer (osztrák, 11.)-Riba (spanyol) 6:2, 6:4, 6:2
Tsonga (francia, 13.)-Seppi (olasz) 6:3, 7:6 (7-1), 7:6 (7-5)
Cilic (horvát, 15.)-Giraldo (kolumbiai) 6:3, 7:6 (7-1), 6:1
Isner (amerikai, 20.)-Stepanek (cseh) 4:6, 6:4, 6:2, 6:1
Raonic (kanadai)-Llodra (francia, 22.) 7:6 (7-3), 6:3, 7:6 (7-4)
Tomic (ausztrál)-Lopez (spanyol, 31.) 7:6 (7-4), 7:6 (7-3), 6:3
Garcia-Lopez (spanyol, 32.)-Schwank (argentin) 6:4, 7:6 (10-8), 6:1
Dolgopolov (ukrán)-Becker (német) 6:3, 6:0, 3:6, 7:6 (7-3)
Berankis (litván)-Nalbandian (argentin, 27.) 6:1, 6:0, 2:0-nál Nalbandian feladta