Férfi vízilabda Euroliga

Ötgólos egri vereség Dubrovnikban

A nulla ponttal sereghajtó Eger ötgólos vereséget szenvedett szerdán a százszázalékos teljesítménnyel éllovas horvát Jug Dubrovnik otthonában a férfi vízilabda Euroliga D csoportjának 5. fordulójában.

A térdműtéten átesett Szécsi Zoltán és a beteg Binder Szabolcs nélkül felálló egri csapat nem tudta tartani a lépést ötletesen támadó ellenfelével, amely a második negyed végén már 7-1-re vezetett. A fordulás után sem sikerült a felzárkózás, sőt! A védelmi megingások sorozatát gólokkal büntették a horvátok, akik a harmadik játékrészben 13-3-ra elléptek. A záró negyedben az Egernek aztán sikerült "kozmetikáznia" az eredményt, a 7-2-es részsiker azt jelentette, hogy a végén csak öt gól lett a két csapat közötti különbség.

Gerendás György vezetőedző a lefújás után azt mondta: az első három negyedben mutatott hozzáállás méltatlan volt a magyar vízilabdázás tradíciójához.
A Dubrovnik a sikerrel nagy lépést tett a csoportelsőség felé, az Eger pedig továbbra is pont nélkül áll a csoportban.

Eredmény:

Euroliga, D csoport, 5. forduló:

Jug Dubrovnik (horvát) - ZF-Eger 15-10 (3-1, 4-0, 6-2, 2-7)

Az Eger gólszerzői: Hosnyánszky 3, Kotszidisz 2, Bundschuh, Feltham, Kovács G., Petrovai, Hegedüs 1-1