Australian Open

Federer megszenvedett a harmadik körért

Verdasco öt szettben verte Tipszarevicset, Venus Williams sérülten parádézott

Az Australian Open harmadik napján elkezdődött a második forduló, benne Roger Federer és Gilles Simon mérkőzésével. Az első játszmákban úgy tűnt, a svájci könnyedén jut tovább, végül nagyszerű ötszettes csata kerekedett a meccsből, a papírforma azonban nem borult. Novak Djokovics is játszmát vesztett Ivan Dodig ellen, ahogy Berdychet is megszorongatta egy kicsit Kohlschreiber. Henin, Wozniacki és Li Na könnyedén nyertek, Sharapova és Schiavone nehezebben, Venus Williamsnek a sérülésével is meg kellett küzdenie.

Gilles Simon azon kevesek közé tartozik, akiknek pozitív a mérlegük Roger Federer ellen. A szerdai meccsüket megelőzően 2008-ban találkoztak kétszer, és mindkétszer a francia nyert. Ráadásul mindkétszer műanyag borításon, úgyhogy teljesen nyugodt nem lehetett a címvédő az Australian Open második fordulója előtt. Bő egy órán keresztül mégsem úgy nézett ki, hogy emlékezetes találkozó lesz belőle, ennyi idő kellett a svájcinak, hogy 6-2, 6-3-ra nyerje az első két szettet.

A hátrány azonban felpaprikázta Simont, aki már a második játszma vége felé elkezdett teniszezni, csak akkor még eredménytelenül. A harmadik elején jó lábmunkájának köszönhetően elvette Federer adogatását, hozta a sajátjait, és 3-0-s vezetést szerzett. Ez követően oda-vissza brékelték egymást, végül 6-4-gyel lett Simoné a szett. Szokatlan Federertől, hogy a torna ezen szakaszában játszmát veszítsen, de ilyen ellenfelet sem kap minden alkalommal. A francia feltámadása azonban nem ért véget ennyivel, a negyedik szettben is folytatta a nagyszerű játékot! Megint ő tudott előbb brékelőnyt szerezni, és ezúttal meg is tartotta a játszma végéig, 6-4-re nyert.

Federer örül a bréknek a Simon elleni Australian Open-meccs ötödik szettjében

Az ötödikben aztán helyreállt a világ rendje, bár Federeren is látszott, hogy volt benne egy kis feszültség: ököllel a levegőbe csapkodva ünnepelte, hogy elvette Simon adogatását. Hozta a saját szerváját, és három esélye is volt, hogy megint elvegye Simonét, és megnyerje a meccset. A francia végül visszafordította a gémet, de a következő fogadójátékában már nem tudott mit tenni, a világranglista második helyezettje egy ásszal befejezte a nap egyik legjobb találkozóját.

A másik hasonlóan érdekes találkozót Fernando Verdasco és Janko Tipszarevics játszotta, a spanyol kétszettes hátrányból fordított. A mérkőzés nagyobbik részében inkább csak testben volt a pályán, aztán egyetlen játék alatt megfordította a dolgok állását. 6-2, 6-4, 4-6, 6-5-ös vezetésénél a szerb a meccsért adogatott, két mérkőzéslabdája is volt, de ez után nem tudott mit kezdeni a spanyollal, és elvesztette az adogatását, és a lelkesedését is. Annyira, hogy Verdasco nullára nyerte a rövidítést, és az ötödik szettet is. Tipszarevics a végén már az adogatásokra sem nagyon mozdult, akár le is vonulhatott volna.

Novak Djokovicsot az első két játszmában nagy harcra kényszerítette a horvát Ivan Dodig, a másodikat rövidítésben meg is nyerte. A torna 2008-as győztese azonban annyira jól mozgatta ellenfelét, hogy az teljesen elkészült az erejével, így négy szettben, 7-5, 6-7, 6-0, 6-2-re, tulajdonképpen simán legyőzte.

A cseh Berdych az első játszmát veszítette el a német Kohlschreiber ellen, de aztán összekapta a játékát, és jóval kevesebb ki nem kényszerített hibájának köszönhetően négy szettben győzött.

Gael Monfils a harmadikat adta oda a portugál Gilnek meglehetősen simán, hogy aztán a negyediket - és ezzel a meccset - hasonlóan könnyedén húzza be.

A nagy nevek közül egyedül Andy Roddick nem vesztett szettet a második körben, ő az orosz Kunyitsint verte.

A nőknél a világelső Wozniacki az utóbbi időben tőle megszokott magabiztossággal halad előre, az amerikai Kinget 6-1, 6-0-ra győzte le. Lehet, hogy a Grand Slam-győzelem is összejön neki? Ebben többek között Justine Henin akadályozhatja meg, aki szintén nem erőltette meg magát, a brit Baltachát verte 6-1, 6-3-ra.

Venus Williams sokkal jobban megszenvedte a harmadik napot. Nem is elsősorban Sandra Zahlavova, hanem az első szettben meghúzódó combja miatt. Ezt a játszmát még elbukta rövidítésben, de nem adta fel a találkozót, hanem 6-0-ra megnyerte a második szettet, majd 6-4-re a harmadikat, elsősorban hatalmas rutinjának köszönhetően. Hogy aztán hogy bír majd a testével a következő fordulóban, az más kérdés.

Sharapova bűnrosszul kezdett Razzano ellen, de fel tudott állni, rövidítésben nyerte az első, majd 6-3-ra a második játszmát. Nem úgy nézett ki, hogy a tavalyi Roland Garrost nyerő Schiavonénak gondja lesz a kanadai Marino ellen, de a könnyen nyert első szett után elvesztette a másodikat, és a harmadikban is túlóráznia kellett a győzelemért. Azt végül 9-7-re nyerte, és bejutott a harmadik fordulóba.