Női kosárlabda Euroliga

A Sopron három ponttal maradt alul Horvátországban

A már korábban nyolcaddöntőbe jutott Sopron kikapott szerdán a horvát Gospic vendégeként a női kosárlabda Euroliga tizedik, utolsó fordulójában.

A csoportban négy sikerrel és öt vereséggel harmadik helyezett - és már biztosan nyolcaddöntős - soproniak az 1/8-cal utolsó Gospichoz utaztak, amelyet a novemberi "odavágón" 82-68-ra vertek.A horvátországi mérkőzés szoros küzdelemmel indult, javarészt a hazaiak voltak előnyben, a magyar csapatban főként a válogatott Krivacsevics és Honti villogott. Félidőben 44-40 volt az állás.

Nagyszünet után a vendégek részéről a lett Tamane is bekapcsolódott a pontgyártásba, így 30 perc elteltével 58-57-et mutatott az eredményjelző. Székely Norbert tanítványai a 35. percben, 67-68-nál átvették a vezetést, ám a hajrá az adriaiaknak sikerült jobban.
A 4/6-os mérleggel záró soproniak február 1-jén kezdik meg az egyik fél második sikeréig tartó nyolcaddöntőt.