Australian Open

Federer és Wozniacki simán, Monfils és Henin nehezen jutott tovább

Davigyenko az első nap meglepetésvesztese

Az Australian Open első napján lépett pályára a torna második kiemeltje, a címvédő Roger Federer. A svájcinak a bemelegítésre volt jó a Lukas Lacko elleni meccs, sima három játszmában jutott tovább. Gael Monfils már megizzadt a holland de Bakker ellen, aki a meccsért is adogathatott a harmadik játszmában. A francia tehát 0-2-es szetthátrányból állt fel, és győzte le végül ellenfelét. Nyikolaj Davigyenko viszont nem tudott fordítani Florian Mayer ellen, az orosz meglepetésre már az első körben búcsúzott. A nők versenyében Justine Heninnek is hátrányból kellett felállnia, Venus Williams, Wozniacki és Sarapova viszont könnyedén nyertek.

Roger Federer 22 perc alatt 6-1-re hozta az első játszmát a szlovák Lukas Lacko ellen, és a másodikban sem izzadt meg sokkal jobban. Annak is 6-1 lett a vége, igaz, a világranglista kilencvehetedikje egyetlen pontját a címvédő adogatásából szerezte. A svájci a harmadik szettben már kicsit leengedett, de ez is elég volt arra, hogy 6-3-ra nyerjen, és simán jusson tovább.

Gael Monfils sokkal nehezebben lendült be, az első játszmát rövidítésben, a másodikat 6-2-re veszítette el. Ekkortájt úgy nézett ki, hogy simán kikaphat, ugyanis furcsán mozgott, fájlalta a hátát. A harmadik szettben aztán eldőlni látszott minden, 5-3-nál de Bakker a meccsért adogathatott, de kiütközött a tapasztalatlansága, és ezt kihasználva a francia kétszer is brékelt, így 7-5-tel meccsben tartotta magát. A negyedik játszmában aztán megtáltosodott, 6-2-re nyert, innen pedig már nem volt kérdés, hogy a rutinjának köszönhetően behúzza a meccset. 6-7, 2-6, 7-5, 6-2, 6-1-gyel jutott tovább.

Caroline Wozniacki az Australian Open első napján

Andy Roddick szintén a második körben van, miután sima háromszettes mérkőzésen verte a cseh Jan Hajeket. Fernando Verdasco hasonlóan könnyen bánt el Rainer Schüttlerrel, Novak Djokovics pedig Marcel Granollersszel.

Nyikolaj Davigyenko viszont az első nap legnagyobb meglepetését szolgáltatta, miután kikapott Florian Mayertől. Az első szettet a német nyerte, ezt még ki tudta egyenlíteni az orosz, de a harmadik és a negyedik játszmában nem tudott mit kezdeni ellenfelével, így 6-3, 4-6, 7-6, 6-4-gyel Mayer jutott tovább.

A nőknél Justine Henin játszotta az egyik legizgalmasabb mérkőzést a nagy nevek közül. 7-5-re elveszítette ugyanis az első szettet az indiai Sania Mirzával szemben, pedig korábban adogathatott a játszma megnyeréséért. A folytatásban is nehézkesen kerekedett felül a belga, de végül Mirza fejben elfáradt, kettős hibákat ütött, pontatlanul játszott, így 6-3-ra elvesztette a második játszmát, a harmadikban pedig már egyértelmű volt, hogy Henin fogja nyerni a találkozót. Így is lett, azaz kisebb izgalmak után bejutott a második fordulóba.

Csakúgy, mint Francesca Schiavone, aki szintén elvesztette az első játszmát a spanyol Arantxa Parra Santonja ellen, csak épp rövidítésben. A későbbiekben aztán összeszedte a mozgását, lábbal jobban lekövette ellenfele ütéseit, és könnyedén fordította meg a meccset.

Marija Sarapova kellemes ellenfelet kapott a selejtezőből érkező thaiföldi Tanasugarn személyében, győzött is 6-1, 6-3-ra. Ezzel 2008-as bajnoki címe óta az első mérkőzését tudta megnyerni Ausztráliában.

Az első kiemelt Caroline Wozniackinak több izgulnivalója lehetett volna, hiszen a páros világranglista elsőjével, Gisela Dulkóval sorsolták össze, de nem véletlen, hogy az argentin az egyéni ranglistán csak az 52., két játszmában kikapott a dántól.

Venus Williams tőle szinte szokatlanul könnyedén kezdte a tornát, két sima szettben búcsúztatta az olasz Sara Erranit.