Ébresztő után fordított az Inter

A bajnoki címvédő csak a Catania vezető gólja után kapcsolt magasabb fokozatba

Sokáig inkább küzdelmes, mint izgalmas mérkőzést játszott a Catania és az Inter a Serie A 19. fordulójában. A második félidőben a hazaiak szereztek vezetést, de Cambiasso duplájával fordítottak a kék-feketék, és megnyerték a találkozót. Rudolf nem kapott lehetőséget a Genoában, csapattársai döntetlent értek el a Cesena ellen.

Az első félidőben nem sok említésre méltó esemény történt Cataniában, csak Sztankovics fejesét jegyezhettük fel, de abban sem volt sok erő, Andujar könnyedén fogta.

A szünet után sokáig ugyanaz a birkózás folytatódott, amit az első negyvenöt percben is láthattunk, majd a 71. percben Gomez szezett vezetést a hazai csapatnak. Egy beívelés utáni kavarodás nyomán került elé a labda, és 8 méterről a léc alá bombázta. (1-0)

Az addig álmoskásan játszó Inter egyből feljebb kapcsolt, a Napoli ellen is eredményes Cambiasso vette a kezébe az irányítást. Mindössze két perccel Gomez találata után kilépett a középcsatár helyén, és kiegyenlített. (1-1)

Cambiasso gólöröme a Catania elleni bajnokin

Újabb öt perc múlva pedig már a vezetést is megszerezte az argentin középpályás, amikor Maicon beadását csúsztatta a jobb alsó sarokba. (1-2)

A Cataniának erre már nem volt válasza, így az Inter két pontot hozott a döntetlent játszó Milanon és a Palermón, valamint hármat a kikapó Román és Lazión. A Juventus és a Napoli mérkőzése még hátravan a fordulóból.

Az Okakával megerősített Bari a Bologna ellen hazai pályán kapitulált. Di Vaio és Ekdal révén a vendégek nyertek.

A mérkőzés előtt arról szóltak a hírek Olaszországban, hogy Rudolf Gergely lehetőséget kaphat a Genoában, de a magyar csatár végül a padról nézte végig a Cesena elleni 0-0-t. A Chievo és a Palermo találkozóján szintén nem született gól.