FA Kupa

A Chelsea tönkreverte Fülöp és Priskin csapatát

Fülöp végig védett, Priskin a második félidőben állt be

A Roy Keane-t hét közben menesztő Ipswich a Chelsea-hez látogatott az FA Kupa harmadik fordulójában. A kiscsapat kapujában Fülöp Márton kapott helyet, de valószínűleg szívesen elfelejtené ezt a mérkőzést. A Kékek ugyanis hét gólt szereztek, míg a Priskin Tamást a második félidőben bevető vendégek egyszer sem tudtak válaszolni.

Bő félóráig tartotta magát az Ipswich a Stamford Bridge-en, de utána hengerelt a Chelsea. A 33. percben Salomon Kalou szerezte az első gólt, miután lecsapott a Fülöpről Anelka lövése után kipattanó labdára. (1-0)

Sturridge és Fülöp a Chelsea-Ipswich FA Kupa meccsen

Daniel Sturridge szinte azonnal megduplázta az előnyt, sarokkal talált a kapuba. (2-0) Ha maradt is volna kérdés a továbbjutást illetően, az még a szünet előtt eldőlt, amikor Carlos Edwards olyan szerencsétlenül ért bele Frank Lampard szabdrúgásába, hogy a labda Fülöp mellett a kapuban kötött ki. Öngól, 3-0.

Mivel a Chelsea-nek nagy szüksége van az önbizalomnövelésre, nem álltak le a második játékrészben sem. Az 50. percben Josh McEachran indította Anelkát a jobb oldalon, aki a tizenhatoson belölről alakította 4-0-ra az állást. Mindössze két perccel később Sturridge megszerezte a második gólját, amikor hasonló mutatványt produkált, mint a francia csatár, csak a másik oldalon. Őt Lampard indította, de a befejezés ugyanolyan pontos volt, Fülöp pedig ugyanolyan tehetetlen. (5-0)

És még mindig nem volt vége! Lampard is meg akarta mutani, hogy lassan formába lendül, ő is lőtt hát két gólt gyors egymásutánban. Előbb a tizenhatosról talált be, majd egyetlen perccel később Ivanovic beadására érkezett nagyszerűen. (7-0) Ezeket a találatokat már Priskin Tamás is a pályáról nézhette végig.

Több gól - az Ipswich szerencséjére - nem született, simán jutott a 32 közé a címvédő Chelsea.

Eredmények, FA Kupa, 3. forduló

Chelsea-Ipswich Town (II.) 7-0 (3-0)
Gólszerző: Kalou (33.), Sturridge (33., 52.), Edwards (41 - öngól.), Anelka (49.), Lampard (78., 79.)