Az Arsenal nem tudta bedarálni a Manchester Cityt

A Chelsea és a Liverpool is tovább szenved

Végig fölényben játszottak az Ágyúsok a Manchester City ellen, de ahogy általában, most is rossz volt a helyzetkihasználásuk. Így csak egy gólnélküli döntetlent értek el az eleinte győzelemre játszó, de a döntetlennel végül elégedett Mancini-csapattal szemben. A Chelsea gyorsan hátrányba került egy védelmi hibának köszönhetően, és az utóbbi időben látott gyenge játékuk miatt ki is kaptak a Wolverhamptontól. A Liverpool újabb nagy pofont kapott, ezúttal a Blackburn páholta el őket. A Newcastle 5-0-ra nyert.

Az Arsenal rögtön a második percben veszélyeztetett Wilshire révén, de a lövése elment keresztbe a kapu előtt. Kis idő múlva Van Persie lőtt kapufát egy szép lövőcsel után, majd Wilshire adott le egy passz-szerű lövést, de Hart leért a labdára. A Manchester City ekkor még lendületesen indult előre, de helyzetig nem jutottak.

Szűk félóra elteltével Walcott előtt dódott lehetőség, amikor már a labdaátvételével átverte Zabaletát, de a tizenhatosról a hosszú sarok mellé lőtt. Kicsivel később Fabregas is eltalálta a jobb, majd a kipattanóból - a lesről induló - Walcott a bal kapufát. A 38. percben szintén az angol szélső volt a főszereplő, amikor Kompany kezére lőtt a tizenhatoson belül, de a nagyon is megadható büntető elmaradt.

Helyette jött egy kis szöglet, ami után Van Persie lőtt távolról, de Hart könnyedén védett. A félidő zárásaként még a másik oldalon is volt egy lehetőség: Yaya Touré húzott el a jobbszélen, de a középre lőtt passzát tisztázták a védők.

Milner csúszik be Fabregasnak az Arsenal-Manchester City meccsen

A szünet után csak annyit változott a játék képe, hogy a vendégek már nem is nagyon próbálkoztak a gólszerzéssel, egyre inkább úgy tűnt, elégedettek a 0-0-val.

Az Arsenalnak azért továbbra is voltak helyzetei: egy újabb kis szöglet után Van Persie éles szögből lőtt csúnyán mellé, majd megint távolról próbálkozott, de Hart ezúttal is védeni tudott.

A 72. percben Kompany ráugrott a hollandra, aki kicsit fájlalta a combját, de annyi ereje még volt, hogy dühében a belga mellkasába könyököljön. A védő ezt nem vette zokon, a játékvezető meg talán észre sem vette.

Azt viszont látta, hogy Zabaleta és Sagna a 90. percben összekaszkodott, és a kakaskodás végén mindkét játékosnak felmutatta a piroslapot. A hosszúra nyúlt találkozó 95. percében Van Persie egy távoli szabadrúgásból újra kapura lőtt, de Hart ezt már rutinból ütötte ki, maradt a 0-0.

A Chelsea a Wolverhamptonhoz látogatott, és a bajnokság utolsó helyezettje ellen javíthattak volna az utóbbi időszak finoman szólva gyenge eredménysorán, de nem sikerült nekik. Az ötödik percben egy rövid oldalra belőtt szöglet elment Asley Cole majd Cech mellett is, és végül a középen Steven Fletcherrel birkózó Bosingwáról pattant be. (1-0)

A folytatásban próbálkozott a bajnok, de semmi nem sikerült nekik. A játékuk általában kiszámítható volt, amikor pedig váratlant akartak húzni, nevetség tárgyává váltak. Például Kalou, amikor a második félidőben a saját lábára sarkazta a labdát, és hasraesett.

Eddigre túl voltunk az elefántcsontparti szélső legnagyobb helyzetén, az utolsó pillanatban piszkált neki oda egy védő a Wolves kapuja előtt, így a gyenge lövését Hennessey védeni tudta.

A második játékrészben Malouda is eljutott egy lehetőségig, elviharzott a balszélen, de gyengén a hosszú sarok mellé gurított. Ha legalább erőt adott volna bele, megértjük, hogy miért volt pontatlan.

Végül nem esett újabb gól, így a Wolverhampton otthon tartotta a három pontot a harmatgyenge Kékek ellen.

Lehet, hogy korán lőttük el a "harmatgyenge" kifejezést, mert a Liverpool meccséről még nem is beszéltünk. A Vörösök Blackburnbe utaztak, és nagyon sima vereséget szenvedtek.

A 32. percben szereztek vezetést a hazaiak, amikor Olsson kapott egy szép lapos indítást, és a kifutó Reina alatt betalált. (1-0) A következő percekben a 'Pool kicist zavarodottan játszott, mégis az övék volt a következő lehetőség, de Torres gyengén fejelt Bunn kezébe.

Cserébe szinte rögtön megduplázta az előnyét a Blackburn Benjani révén. Lefordult a kapu előtt Kirgiakoszról, és bebombázta a labdát a kapuba. (2-0)

A szünet után megint a zimbabwei volt eredményes: Hoilett ment el Skrtel mellett az alapvonalon (!), és mielőtt Johnson kirakta volna a vállával, még bepasszolt, Benjani pedig belőtte a labdát. (3-0)

Ez után sokáig semmi nem történt, de a 81. percben Gerrard kegyetlenül bevágta a labdát a hazaiak kapujába Torres lepattanó lövése után. (3-1)

A 86. percben még izgalmasabbá válhatott volna a hajrá, amikor tizenegyest kapott a Liverpool. Gerrard azonban a Vörösök utóbbi időben mutatott formájához illőn fölé lőtte a labdát, és már nem változott az állás.

A Newcastle tönkreverte a West Hamet, az 5-0-s győzelemből Leon Best mesterhármassal vette ki a részét. Kádár Tamás ezúttal kimaradt a Szarkák keretéből.

Az Aston Villa - Sunderland meccsen mindkét csapatból volt kiállítás, a vendégek azonban kihasználták az emberelőnyben töltött idejüket, Bardsley góljával 1-0-ra nyertek.

A Bolton és a Wigan nem bírt egymással (1-1), az Everton viszont legyőzte a Tottenhamet 2-1-re.

A forduló abszolút győztese a Manchester United, amely a bajnokesélyesek közül egyedül tudott nyerni még kedden, így két ponttal áll a Manchester City előtt úgy, hogy kettővel kevesebb meccset játszott. Az Arsenal négy, a Tottenham nyolc, a Chelsea kilenc ponttal áll a Vörös Ördögök mögött.

Az alsóházban 13. és a 20. helyezett között mindössze két pont van, jelenleg a Villa, a Wigan és a West Ham áll kieső helyen.