Holland Kupa

Dzsudzsákék megint 3-1-re verték a Rodát

A magyar szélső ismét betalált Bodorék ellen

A hétvégi bajnoki után a PSV és a Roda a kupában is összecsapott, ezúttal azonban Dzsudzsák Balázsék utaztak Bodor Boldizsárékhoz. A véegerdmény viszont nem változott, megint 3-1-re nyert az Eindhoven, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Mindkét magyar játékos a kezdőben kapott helyet a saját csapatában a Holland Kupa nyolcaddöntőjében. A PSV szerezte meg a vezetést Toivonen révén, de Vormer még a szünet előtt egyenlített egy szép lövéssel a tizenhatosról.

Dzsudzsák Balázs néz fel

A második játékrészben újra előnybe kerültek a vendégek, ezúttal Berg talált be. A kegyelemdöfést Dzsudzsák Balázs adta meg az időközben Kah második sárga lapja miatt emberhátrányba kerülő Rodának. A 73. percben lépett ki egy indítással, lefutotta az egész védelmet, és elegánsan elpöccintette a labdát a kifutó kapus fölött. (1-3)

A koresti mérkőzésen az Utrecht a hajrában szerzett Maguire-büntetővel nyert a Volendam ellen.