EL-sorsolás

Dzsudzsákéknak a Lille, Juhászéknak az Ajax lesz az ellenfele

  • MTI
megosztom

Elkerülték egymást a magyar labdarúgókat foglalkoztató csapatok az Európa Ligában a 32 között.

Az Európa Liga egyenes kieséses szakaszának sorsolása.

A pénteki nyoni sorsoláson a 16 közé jutásért a Dzsudzsák Balázst foglalkoztató holland PSV Eindhoven a francia Lille, a Juhász Rolandot soraiban tudó belga RSC Anderlecht a holland Ajax Amsterdam, míg a Huszti Szabolcsot alkalmazó orosz Zenit a svájci Young Boys együttesét kapta ellenfélnek. A nyolcaddöntő párosítását is elkészítették, de ebben a körben sem akadhat össze a három magyar érdekeltségű gárda.

Az első mérkőzéseket február 17-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Európa Liga, párosítás a 16 közé jutásért:


1. SSC Napoli (olasz) - Villarreal (spanyol)
2. Glasgow Rangers (skót) - Sporting Lisboa (portugál)
3. Sparta Praha (cseh) - FC Liverpool (angol)
4. RSC Anderlecht (belga) - Ajax Amsterdam (holland)
5. Lech Poznan (lengyel) - Braga (portugál)
6. Besiktas (török) - Dinamo Kijev (ukrán)
7. Basel (svájci) - Szpartak Moszkva (orosz)
8. Young Boys (svájci) - Zenit (orosz)
9. Arisz (görög) - Manchester City (angol)
10. PAOK (görög) - CSZKA Moszkva (orosz)
11. Sevilla (spanyol) - FC Porto (portugál)
12. Rubin Kazany (orosz) - Twente (holland)
13. Lille (francia) - PSV Eindhoven (holland)
14. Benfica (portugál) - VfB Stuttgart (német)
15. BATE Boriszov (fehérorosz) - PSG (francia)
16. Metaliszt Harkiv (ukrán) - Bayer Leverkusen (német)

Európa Liga, a nyolcaddöntő párosítása:


14. párharc győztes -15. párharc győztese
6. párharc győztes - 9. párharc győztese
12. párharc győztes - 8. párharc győztese
10. párharc győztes - 11. párharc győztese
13. párharc győztes - 2. párharc győztese
16. párharc győztes - 1. párharc győztese
4. párharc győztes - 7. párharc győztese
3. párharc győztes - 5. párharc győztese

További program:


16 közé jutásért, első mérkőzések: február 17.
16 közé jutásért, visszavágók: február 24.
nyolcaddöntő, első mérkőzések: március 10.
nyolcaddöntő, visszavágók: március 17.
negyeddöntő, első mérkőzések: április 7.
negyeddöntő, visszavágók: április 14.
elődöntő, első mérkőzések: április 28.
elődöntő, visszavágók: május 5.
döntő (Dublin): május 18.

megosztom