Euroliga

Szoros meccsen kapott ki a Sopron

Az MKB-Euroleasing Sopron nagy csatában vereséget szenvedett csütörtökön a spanyol Rivas Ecopolis otthonában a női kosárlabda Euroliga hetedik fordulójában.

SopronA tavaly négyes döntőbe jutott soproniak 4/2-es győzelmi mérlegükkel a B csoport harmadik helyéről várták a folytatást, ám a spanyol bajnokságban harmadik Rivas (2/4) alaposan megszórta őket a nyitónegyedben, Bonner tíz perc alatt 12 pontot dobott. A folytatásban eleinte Holt és Fűrész tripláival közelített a magyar csapat - amelyben a világbajnok McCoughtry szokatlanul sokat hibázott -, ám a nagyszünetben már 48-37-re vezettek a házigazdák. Fordulás után Székely Norbert tanítványai fokozatosan csökkentették a különbséget, és az amerikai légiósoknak köszönhetően 60-55-nél már "látótávolságon belül" volt a rivális. A korábbi 13 pontos hátrányhoz képest a zárófelvonás 64-61-ről indult, a zöld-sárgák négy és fél percig gólképtelenek voltak, míg a túloldalon Bonner elképesztő formában jutott el 33 pontig. Az utolsó percben remek hajrával egy pontra felzárkózott a magyar alakulat (73-72), ám a hajrát a hazaiak bírták jobban. A 4/3-as mutatónál tartó soproniak jövő szerdán a Rátgéber László vezette - és a teljes mezőnyben egyedüliként százszázalékos - török Fenerbahcét fogadják.

Eredmény, 7. forduló, B csoport:

Rivas Ecopolis (spanyol) - MKB-Euroleasing Sopron 79-74 (24-17, 24-20, 16-24, 15-13)

A magyar csapat legjobb dobói: Krivacsevics 20, McCoughtry 17, Holt 17