A Liverpool simán verte a gyengécske Aston Villát

Roy Hodgson együttese feljött a nyolcadik helyre a tabellán

A Vörösök már az első félidőben eldöntötték a találkozót Ngog és Babel révén, a végeredményt Maxi Rodriguez állította be a második félidőben. Houllier vendégedzőként tért vissza az Anfield Roadra, de csapata teljesen reménytelenül játszott. A Liverpool a szoros tabellán feljött a nyolcadik helyre.

A hazaiak kezdték támadóbb szellemben a találkozót, Kuyt már rögtön az elején gólt lőhetett volna.

Ez végül Ngognak sikerült a 14. percben, aki egy szöglet után Skrtel lefejelt labdáját bólintotta be. (1-0)

Mindössze két perccel később Babel növelte az előnyt, Lucas indításával lépett ki, és pontosan fejezte be az akciót. (2-0)

A vendégek legnagyobb lehetősége Agbonlahor előtt adódott, de Reina hétfő este a jobbik formáját vette elő, és védeni tudott.

Friedelnek azonban nem sok esélye volt Maxi Rodriguez ellen, aki Ngog beadását váltotta gólra az 56. percben. (3-0)

Houllier Carew-t is beküldte a Villába, mégis a Liverpool lőhetett volna újabb gólokat. Glen Johnson került többször is szépen helyzetbe, de nem tudott túljárni a vendégkapus eszén.

A Liverpool feljött a nyolcadik helyre, tíz pont a hátránya az éllovas Arsenallal szemben.

Liverpool - Aston Villa 3-0 (2-0)