A Juventus tartja a lépést a Milannal

A mérkőzés hőse a két gólt szerző Fabio Quagliarella volt, akinek harmadik, szabályos gólját nem adta meg a játékvezető.

Fabio_Quagliarella_afp

A mérkőzés elején meglepően bátran kezdett a hazai csapat és Ledesma révén egy komoly lehetőséget is kihagytak. A félidő derekán kezdett el éledezni a Juventus, ezt jelezte Iaquinta kapufája is, melyet azonban lesről lőtt. A 35. percben aztán megszerezte a vezetést a vendégcsapat, amikor Simone Pepe egy jobb oldali beadás után bombázott laposan a kapuba (0-1). Nem tartott azonban sokáig a torinóiak öröme, hiszen két perc elteltével egy védőkről lecsorgó labdát lőtt a kapuba Morimoto Takajuki (1-1). Ezután ismét parázs jelenetek következtek a mérkőzésen, hiszen Fabio Quagliarella lövése a felső lécről a kapufa mögé csapódott, de a bíró továbbot intett. Az olasz válogatott csatárnak ez azonban nem szegte a kedvét, és a 44. percben bal lábbal lőtt a kapu bal alsó sarkába (1-2). Így vendégvezetéssel vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

A második félidőben hamar eldőlt a mérkőzés, mivel a hazaiak védője, Marci Biaganti a saját 16-osa előtt adta el a labdát, melyet ismét Quagliarella csavart a jobb felső sarokba (1-3). Ezután a hazai csapat már hiába rohamozott, nem tudott betalálni, a Juventus pedig kihagyta a kínálkozó lehetőségeit, azonban így is biztos győzelmet aratott. A torinói csapat a Milantól hat, a Laziótól pedig három ponttal lemaradva áll a Serie A harmadik helyén.